Aktualności

Grała Akademia: Wygrane mecze na szczycie i turniejowe srebro (25-26.03)

34
27 / 03 / 2023

Fot. Lens Strong

W sobotę w ośrodku treningowym Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej grała czołówka III ligi i łódzkiej klasy okręgowej. Na brak emocji nie narzekali też młodzi piłkarze z roczników 2013 i 2014, którzy w weekend wzięli udział w turnieju Hary Cup. 

ŁKS II

W sobotnim meczu trzecioligowych rezerw na boisku pojawiło się kilka twarzy z pierwszej drużyny, która w miniony weekend nie rozgrywała meczu w Fortuna 1. Lidze. Ełkaesiacy podjęli przy Krańcowej ówczesnego wicelidera, Legionovię Legionowo. Więcej o już jedenastej w sezonie wygranej podopiecznych trenera Marcina Matysiaka przeczytacie TUTAJ.

 • 25.03 / III liga ŁKS II – Legionovia Legionowo 3:2 Bramki: 2x Maciej Śliwa, Dawid Kort

ŁKS III / U-19

Spotkanie w czubie tabeli ligowej odbyło się także w łódzkiej klasie okręgowej. ŁKS III zagrał w sobotę z trzecią drużyną w tabeli, Orłem Parzęczew. Dzięki zwycięstwu podopiecznych trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego oraz remisowi drugiego w tabeli GKS-u Ksawerów, ełkaesiacy umocnili się na pozycji lidera.

 • 25.03 / Liga okręgowa / ŁKS III – Orzeł Parzęczew 4:0 Bramki: David Barseguian, Tomasz Górecki, Mateusz Marczak, Bartosz Bargiel
 • 26.03 / A1 1. Liga Wojewódzka WKS Wieluń – ŁKS U-19 0:11 Bramki: 3x Alan Kułakowski, 2x Krystian Siniarski, 2x Jan Jakubczak, Jan Kobyliński, Kacper Popławski, Oliwier Krasowiak, Marcel Chałaj

Fot. Lens Strong

ŁKS U-17

W weekend emocjonowaliśmy się również kolejnym występem ŁKS U-17, który w sobotę w ramach Centralnej Ligi Juniorów zmierzyli się przy Krańcowej z Cracovią. Już w pierwszych minutach wynik zawodów otworzyli ełkaesiacy, niestety dalsza część meczu nie ułożyła się po myśli podopiecznych trenerów Daniela Figi i Jakuba Wróblewskiego.

 • 25.03 Centralna Liga Juniorów / ŁKS U-17 – Cracovia 1:4 Bramka: Jakub Westwal

ŁKS U-16 – U-13

 • 25.03 B2 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-16 – Widok Skierniewice 4:0 Bramki: Wiktor Wojtczak, Igor Król, Szymon Frakowski, Oskar Zawadzki
 • 25.03 / C1 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-15 – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:5 Bramki: Filip Szewczyk, Robert Butterworth
 • 25.03 / C2 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-14 – RAP Radomsko 9:1 Bramki: 3x Franciszek Zgoda, 3x Aleksander Michałowski, 3x Stanisław Dudziński
 • 25.03 / C2 2. Liga wojewódzka / ŁKS U-13 – Concordia Piotrków Trybunalski 9:2 Bramki: 2x Bartosz Opalczyk, 2x Szymon Rózga, Kajetan Rzepa, Igor Augustyniak, Franciszek Matysiak, Mateusz Jędrzejczyk

Fot. Lens Strong

ŁKS U-13 – U-7

 • 26.03 / D1 1. Liga wojewódzka / Pogoń Zduńska Wola – ŁKS U-12 3:1 Bramka: Antoni Błaszkiewicz
 • 26.03 / D1 2. Liga wojewódzka / Widzew TMRF – ŁKS U-13 0:0
 • 26.03 / D2 Grupa 1 / Włókniarz Pabianice – ŁKS U-11 1:1 Bramka: Kacper Żyłowski
 • 25.03 ŁKS U-9 – KAS Konstantynów 
 • 25.03 ŁKS U-8 – Teofilek 
 • 26.03  / ŁKS U-7 – RAP Radomsko

ŁKS U-9 i U-10 na Hary Cup

W weekend nasze drużyny – ŁKS U-9 i U-10 – wzięły udział w turnieju Hary Cup. W rozgrywkach pojawili się zarówno przedstawiciele ekstraklasowych akademii (Śląsk Wrocław, Radomiak Radom), zespoły z regionu łódzkiego (AKS SMS Łódź, Football Academy Łódź czy Widok Skierniewice), ale także reprezentanci szkółek z całej Polski.

Po dwóch dniach intensywnych zmagań obie nasze drużyny mogły cieszyć się z miejsca na podium w swojej kategorii wiekowej. Zarówno ŁKS U-9, jak i U-10 zakończyły turniej na drugim stopniu podium, odpowiednio w rozgrywkach rocznika 2014 i 2013. Indywidualne wyróżnienia trafiły do pięciu zawodników ŁKS-u: Aleksandra NiewiadomskiegoAntoniego Chudzika, Leona KrysiakaJakuba KępskiegoMikołaja Gutowskiego.Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny