Gra Akademia (6-7 marca)

Gra Akademia (6-7 marca)

fot. Cyfrasport

W sobotę cała społeczność ŁKS-u będzie żyła derbami, co jednak nie oznacza, że młodzi piłkarze Akademii dostaną wolne. Nasze zespoły mają w planach mecze sparingowe.

Co zrozumiałe, około godz. 13 na boiskach przy ul. Krańcowej zapanuje cisza, a uwaga wszystkich skupi się na derbowej rywalizacji z udziałem drużyny trenera Wojciecha Stawowego. Wcześniej kilka naszych drużyn wyjdzie na boisko, bo derby to ważna rzecz, ale na finiszu przygotowań do rundy wiosennej należy przecież wykonać swoją pracę.

ŁKS U16 prowadzony przez Jakuba Wróblewskiego i Mariusza Zasadę zmierzy się z Unią Boryszew. Również o godz. 11 na boisko wyjdą zawodnicy z rocznika 2010. Drużyna znana w całej Polsce tym razem zagra ze szkółką partnerską Juventusu Turyn z Torunia. Na boisko pod balonem wybiegną najmłodsi. ŁKS U10 poczuje przedsmak derbów, bo jego rywalem będzie SPSCH Widzew.

ŁKS III również zagra swój mecz przed południem, jednak drużyna Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego jako jedyna czeka mecz wyjazdowy. O godz. 13 lider A Klasy usłyszy pierwszy gwizdek w Bełchatowie, gdzie zmierzy się z GKS-em.

Już po spotkaniu derbowym, czyli o godz. 15, swoje mecze rozpoczną zawodnicy z roczników 2006 i 2008. Ci pierwsi zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz, a drudzy zagrają z Tucholanką Tuchola. Z Zawiszą Bydgoszcz zagra także drugi zespół prowadzony przez Daniela Figę i Radosława Bieniasa, czyli ŁKS U14.

Od godz. 17 rozpocznie się próba generalna rezerw przed inauguracją IV ligi, czyli zbliżającym się meczem z Jutrzenką Drzewce. Drużyna Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera zagra w weekend z drugą drużyną przedstawiciela ekstraklasy – Wisłą Płock, która tej zimy została bardzo mocno przebudowana.

Ciekawa przygoda czeka w sobotę zawodników ŁKS U9 i ŁKS U8. Obie drużyny wybierają się do Goczałkowic na turniej organizowany przez Akademię Borussii Dortmund im. Łukasza Piszczka.

W niedzielę, z wyjątkiem ŁKS U12, cała Akademia będzie miała dzień wolny. Wspomniana wcześniej drużyna, wraz z trenerami Michałem Zientarskim, Bartoszem Krymarysem i Kacprem Modrzejewskim pojedzie do Książenic zagrać z Legią Warszawa.

Autor: Mateusz Żegota