Gra Akademia (27.02)

Gra Akademia (27.02)

fot. Cyfrasport

W sobotę w ośrodku treningowym przy ul. Krańcowej towarzyskie mecze rozegrają dwie seniorskie drużyny Akademii ŁKS oraz ich młodsi koledzy. Juniorów czekają starcia na obcych boiskach.

Jako pierwsi, bo już o godz. 10 zamelduje się na boisku ŁKS II. Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera podejmą Włókniarza Zelów, czyli drużynę, która zajmuje 9. miejsce w czwartej lidze (jesienią w Zelowie ełkaesiacy zremisowali 1:1). Godzinę później swój mecz rozpocznie ŁKS III, który zmierzy się z juniorami starszymi AKS SMS-u.

ŁKS U17 wraz z ŁKS U15 i U14 pojawią się w weekend w Legia Training Center. Dla podopiecznych trenerów Daniela Figi i Radosława Bieniasa starcie ze stołeczną drużyną będzie próbą generalną przed startem rozgrywek. W tym samym czasie zespół trenerów Mariusza Zasady i Jakuba Wróblewskiego sprawdzi swoją formę na tle Znicza Pruszków, czyli klubu słynącego z doskonałej pracy z młodzieżą.

Młodsze drużyny ŁKS-u, które jeszcze nie grają na pełnowymiarowych boiskach, czyli ŁKS U13, U12 i U11 wezmą udział w ośrodku przy ul. Krańcowej w serii gier, w której poza biało-czerwono-białymi wystąpią Pogoń Szczecin i Wisła Płock.

Dwa najmłodsze roczniki, prowadzone przez Jarosława Byczkowskiego i Adama Gołaszewskiego zaprosiły do siebie na boisko pod balon Raków Częstochowa.

Przy okazji pragniemy poinformować, że wstęp na teren kompleksu Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej jest zabroniony (nie dotyczy osób z wydanymi przez klub identyfikatorami). W związku z tym prosimy rodziców i naszych kibiców o wyrozumiałość.

Autor: Mateusz Żegota