Gra Akademia (24-25.04)

Gra Akademia (24-25.04)

fot. Cyfrasport

Po prawie miesięcznej przerwie drużyny Akademii ŁKS znów będą rywalizować o ligowe punkty. W najbliższy weekend młodzieżowe drużyny ŁKS-u rozegrają aż szesnaście meczów.

W ośrodku treningowym Akademii ŁKS ciekawie będzie już w godzinach porannych. Punktualnie o godz. 9 na boisko wybiegnie ŁKS III, który jednak zagra w rozgrywkach juniorskich A1. Przeciwnikiem najstarszej grupy wiekowej będzie Zawisza Rzgów. Dla podopiecznych Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego będzie to jedyny mecz w ten weekend, bowiem w A klasie wypadła… pauza. Równolegle odbywać się będzie mecz ŁKSU11 z LKS-em Sarnów.

W czasie trwania tych spotkań, drużyna Jakuba Wróblewskiego i Mariusza Zasady, czyli ŁKS U16 przy ul. Milionowej rozegra małe derby Łodzi z UKS SMS-em. Także o godz. 10 ŁKS U12 rozpocznie w Zgierzu spotkanie z Borutą.

O godz. 11 aż trzy drużyny ŁKS-u rozpoczną swoje mecze. Trampkarze – ŁKS U14 zagrają z GKS-em Bełchatów, a rok młodsi koledzy w I lidze wojewódzkiej zmierzą się z RAP-em Radomsko. W tym czasie na boisku hybrydowym ŁKS II zagra z Orkanem Buczek, a zapowiedź meczu lidera IV ligi można przeczytać TUTAJ.

W sobotę naszych piłkarzy czekają dwa mecze. O godz. 13 na boisko Akademii ŁKS wyjdzie drugi zespół z rocznika 2009, który zmierzy się z Włókniarzem Pabianice. Pół godziny później ŁKS U13 rozpocznie starcie z Pogonią Zduńska Wola.

W niedzielę młodzi piłkarze ŁKS-u zagrają jedynie na boiskach rywali. ŁKS U17 podobnie jak dzień wcześniej ich młodsi koledzy sprawdzi formę UKS SMS-u. Ełkaesiaków z młodszych roczników gościć będzie też Włókniarz Pabianice i Boruta Zgierz.

Autor: Mateusz Żegota