Zwycięstwo w Piotrkowie! Polonia Piotrków Trybunalski – ŁKS II 0:3

21 / 04 / 2021

fot. Lens Strong

Rezerwy ŁKS-u znalazły sposób na kolejnego rywala i w Piotrkowie Trybunalskim pokonały Polonię 3:0. Bramki dla lidera czwartej ligi zdobyli Artur Sójka, Jakub Romanowicz i Mieszko Lorenc.

W środę w Piotrkowie trenerzy Marcin Matysiak i Paweł Drechsler mieli do dyspozycji jedynie zawodników na co dzień trenujących w Akademii ŁKS. Po raz pierwszy w rundzie wiosennej między słupkami stanął Tomasz Kucharski. Mecz w Piotrkowie był także pierwszym w wyjściowym składzie dla Jędrzeja Zająca, zimą sprowadzonego do Łodzi z Raduni Stężyca.

Od początku łodzianie ambitnie ruszyli na gospodarzy, a swoją przewagę dosyć szybko udokumentowali. Już w 9. minucie zza pola karnego uderzył Artur Sójka. Piłka po strzale pomocników wpadła idealnie w okienko bramki, dzięki czemu łodzianie objęli prowadzenie.

Chwile później mogło być 2:0, ale skutecznie w polu karnym zatrzymywany był Dariusz Gmosiński. Bramkarza Polonii nie zdołał też pokonać Jędrzej Zając, który w ostatniej chwili został wyprzedzony przez obrońcę. W odpowiedzi Mateusz Jakubiak znalazł się w sytuacji sam na sam z Tomaszem Kucharskim, ale nasz bramkarz zachował zimną krew i wybronił strzał najskuteczniejszego napastnika Polonii.

Na drugą połowę bardziej zmotywowani wyszli gracze z Piotrkowa, którzy stworzyli kilka sytuacji. Ostatecznie po żadnym ze strzałów gospodarzy piłka nie znalazła drogi do bramki. Sytuacja odwróciła się po kwadransie, kiedy na boisko wszedł Jakub Romanowicz. Pomocnik zmagał się z urazem od meczu z Czarnymi Rząśnia, ale dziś po kontuzji nie ma już śladu, co zresztą udowodnił sam rezerwowy, strzelając bramkę z dystansu po solowej akcji.

Trzecią bramkę łodzianie zdobyli ze stałego fragmentu gry. Dośrodkowanie Michała Karlikowskiego zgrał w światło bramki Aleksander Ślęzak. Akcje zamykał Mieszko Lorenc i to on z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

W ten sposób rezerwy ŁKS-u dopisały sobie kolejne trzy punkty w tabeli IV ligi. Zespół Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera na pewno powiększy przewagę nad czołówka, gdyż w tej samej kolejce Warta Sieradza zagra z Orkanem Buczek.

26. Kolejka IV liga / Polonia Piotrków Trybunalski – ŁKS II Łódź 0:3 (0:1)

• Bramki: 1:0 Artur Sójka (9), 2:0 Jakub Romanowicz (65), 3:0 Mieszko Lorenc (78).
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc,  Michał Karlikowski – Dariusz Gmosiński (71 Tomasz Górecki), Artur Sójka (82, Adrian Czypicki), Oskar Koprowski, Mikołaj Lipień (61, Jakub Romanowicz), Jędrzej Zając (46, Jakub Piela) – Maciej Radaszkiewicz (87, Piotr Tazbir). Trenerzy: Marcin Matysiak i Paweł Drechsler.

Autor: Mateusz Żegota