Górnik Zabrze kolejnym rywalem w Pucharze Polski

27 / 09 / 2019

W drugiej rundzie Pucharu Polski zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Spotkanie odbędzie się w Łodzi 29, 30 albo 31 października. Co ciekawe, oba kluby zaledwie kilka dni wcześniej zagrają ze sobą o ligowe punkty – dokładnie 20 października o godzinie 17:30 w Zabrzu.

Górnik Zabrze to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Poza licznymi sukcesami na arenie międzynarodowej klub ze Śląska aż 14 razy zdobywał mistrzostwo kraju, 4 razy wicemistrzostwo, a po Puchar Polski sięgał sześciokrotnie – w latach: 1965, 1968, 1969, 1970, 1971 i 1972.

W pierwszej rundzie obecnej edycji zabrzanie wyeliminowali trzecioligową Polonię Środę Wielkopolska – po jednostronnym widowisku podopieczni Marcina Brosza wygrali aż 6:0, już do przerwy prowadząc 3:0. Z kolei w poprzednich rozgrywkach o krajowy puchar zabrski zespół dotarł do ćwierćfinału, w którym musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora całych zmagań, czyli Lechii Gdańsk (drużyna z Trójmiasta wygrała wówczas w Zabrzu 2:1).

Jeśli chodzi o trwające aktualnie zmagania ligowe, to biało-niebiesko-czerwoni na razie mogą pochwalić się dorobkiem trzech zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek. Z 12 punktami na koncie i bilansem bramek 8-7 ekipa z Roosevelta plasuje się na 10. miejscu w tabeli.

Poniżej wszystkie pary 1/16 finału Pucharu Polski:

• Stilon Gorzów Wielkopolski – Zagłębie Lubin
  • Rekord Bielsko-Biała – Górnik Łęczna