Drużyna

Górnik Zabrze kolejnym rywalem w Pucharze Polski

27.09.2019

27.09.2019

Górnik Zabrze kolejnym rywalem w Pucharze Polski

W drugiej rundzie Pucharu Polski zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Spotkanie odbędzie się w Łodzi 29, 30 albo 31 października. Co ciekawe, oba kluby zaledwie kilka dni wcześniej zagrają ze sobą o ligowe punkty – dokładnie 20 października o godzinie 17:30 w Zabrzu.

Górnik Zabrze to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Poza licznymi sukcesami na arenie międzynarodowej klub ze Śląska aż 14 razy zdobywał mistrzostwo kraju, 4 razy wicemistrzostwo, a po Puchar Polski sięgał sześciokrotnie – w latach: 1965, 1968, 1969, 1970, 1971 i 1972.

W pierwszej rundzie obecnej edycji zabrzanie wyeliminowali trzecioligową Polonię Środę Wielkopolska – po jednostronnym widowisku podopieczni Marcina Brosza wygrali aż 6:0, już do przerwy prowadząc 3:0. Z kolei w poprzednich rozgrywkach o krajowy puchar zabrski zespół dotarł do ćwierćfinału, w którym musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora całych zmagań, czyli Lechii Gdańsk (drużyna z Trójmiasta wygrała wówczas w Zabrzu 2:1).

Jeśli chodzi o trwające aktualnie zmagania ligowe, to biało-niebiesko-czerwoni na razie mogą pochwalić się dorobkiem trzech zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek. Z 12 punktami na koncie i bilansem bramek 8-7 ekipa z Roosevelta plasuje się na 10. miejscu w tabeli.


Poniżej wszystkie pary 1/16 finału Pucharu Polski:

 • Stilon Gorzów Wielkopolski – Zagłębie Lubin
 • Rekord Bielsko-Biała – Górnik Łęczna
 • Widzew – Legia Warszawa
 • Błękitni Stargard – Sandecja Nowy Sącz
 • ŁKS Łódź – Górnik Zabrze
 • Radomiak Radom – GKS Tychy
 • Miedź Legnica – GKS Jastrzębie Zdrój
 • Legia II Warszawa – Odra Opole
 • Pogoń Siedlce – Piast Gliwice
 • Resovia – Lech Poznań
 • Chełmianka Chełm – Lechia Gdańsk
 • Stal Stalowa Wola – GKS Katowice
 • Stal Mielec – Pogoń Szczecin
 • Stomil Olsztyn – Wisła Płock
 • Olimpia Elbląg – Raków Częstochowa
 • Bytovia Bytów – Cracovia