Gala Tygodnika „Piłka Nożna”: Pirulo Pierwszoligowcem Roku!

21 / 01 / 2023

fot. Michał Stańczyk / Cyfrasport

W sobotę 21 stycznia odbyła się Gala Tygodnika „Piłka Nożna”. Wśród wyróżnionych przez piłkarskich ekspertów znalazł się Pirulo. Piłkarz ŁKS-u otrzymał tytuł Pierwszoligowca Roku.

Laureatów nagród Gal Tygodnika „Piłka Nożna” od lat wybierają piłkarscy eksperci związani z tym znanym czasopismem, więc jest to duże wyróżnienie. W sobotni wieczór rozdano statuetki dla Piłkarza Roku, Piłkarki, Pierwszoligowca, Ligowca, Obcokrajowca, Osobowości, Drużyny, Odkrycia oraz Trenera Roku.

Wśród nominowanych do tytułu Pierwszoligowca Roku znalazło się trzech piłkarzy: Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Karol Czubak (Arka Gdynia) i Pirulo (ŁKS). Wygrał piłkarz Łódzkiego Klubu Sportowego, o którym „Piłka Nożna” napisała, że jest „bodaj najlepszym piłkarzem I ligi w ostatnim pięcioleciu”. W całym 2022 roku Hiszpan rozegrał 31 meczów w Fortuna 1 Lidze i zdobył 14 goli (9 w tym sezonie), a przede wszystkim miał duży wpływ na grę obecnego lidera zaplecza ekstraklasy.

Laureaci Gali Tygodnika „Piłka Nożna” – 2022:

• Piłkarz Roku: Robert Lewandowski (FC Barcelona)
  • Piłkarka Roku: Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)
  • Pierwszoligowiec Roku: Pirulo (ŁKS)
  • Ligowiec Roku: Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin)
  • Obcokrajowiec Roku: Mikael Ishak (Lech Poznań)
  • Osobowość Roku: Szymon Marciniak
  • Drużyna Roku: Lech Poznań i Reprezentacja Polski
  • Odkrycie Roku: Nicola Zalewski (AS Roma)
  • Trener Roku: Czesław Michniewicz (Reprezentacja Polski) i Marek Papszun (Raków Częstochowa)