Kolejny kadrowicz z ŁKS. Jan Łabędzki z powołaniem!

20 / 01 / 2023

Pomocnik ŁKS-u Jan Łabędzki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 17, która na początku lutego weźmie udział w zgrupowaniu oraz rozegra w Hiszpanii trzy mecze towarzyskie.

Wśród powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski U-17 Marcina Włodarskiego znalazło się dwudziestu jeden zawodników, w tym pomocnik Łódzkiego Klubu Sportowego Jan Łabędzki. Reprezentacja Polski do lat 17 najpierw weźmie udział w zgrupowaniu w Piasecznie, a potem zmierzy się w hiszpańskiej La Nucia z Norwegią (5 lutego), Belgią (7 lutego) i Szwecją (9 lutego).

Jan Łabędzki to wychowanek Akademii ŁKS i uczeń Szkoły Marcina Gortata. W tym sezonie rozegrał 8 meczów w trzeciej lidze (2 gole, 1 asysta), poza tym czterokrotnie pojawiał się na boisku w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski (4 gole i 3 asysty) i zaliczył też kilka spotkań w CLJ U-17. Na początku roku decyzją sztabu szkoleniowego na czele z Kazimierzem Moskalem został przesunięty z drużyny rezerw do pierwszego zespołu i wystąpił w dwóch sparingach pierwszoligowca, wpisując się na listę strzelców w środowym spotkaniu z Pogonią Siedlce.

Powołani do reprezentacji Polski U-17:

• Jan Faberski (Ajax Amsterdam)
  • Nico Adamczyk (Borussia Dortmund)
  • Filip Kucharczyk (Cracovia)
  • Krzysztof Kolanko (Górnik Zabrze)
  • Dominik Szala (Górnik Zabrze)
  • Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok)
  • Michał Gargul (Lech Poznań)
  • Mateusz Mędrala (Lech Poznań)
  • Patryk Olejnik (Lech Poznań)
  • Oskar Tomczyk (Lech Poznań)
  • Filip Wolski (Lech Poznań)