Drużyna

Kolejny kadrowicz z ŁKS. Jan Łabędzki z powołaniem!

20.01.2023

20.01.2023

Kolejny kadrowicz z ŁKS. Jan Łabędzki z powołaniem!

Pomocnik ŁKS-u Jan Łabędzki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 17, która na początku lutego weźmie udział w zgrupowaniu oraz rozegra w Hiszpanii trzy mecze towarzyskie.

Wśród powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski U-17 Marcina Włodarskiego znalazło się dwudziestu jeden zawodników, w tym pomocnik Łódzkiego Klubu Sportowego Jan Łabędzki. Reprezentacja Polski do lat 17 najpierw weźmie udział w zgrupowaniu w Piasecznie, a potem zmierzy się w hiszpańskiej La Nucia z Norwegią (5 lutego), Belgią (7 lutego) i Szwecją (9 lutego).

Jan Łabędzki to wychowanek Akademii ŁKS i uczeń Szkoły Marcina Gortata. W tym sezonie rozegrał 8 meczów w trzeciej lidze (2 gole, 1 asysta), poza tym czterokrotnie pojawiał się na boisku w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski (4 gole i 3 asysty) i zaliczył też kilka spotkań w CLJ U-17. Na początku roku decyzją sztabu szkoleniowego na czele z Kazimierzem Moskalem został przesunięty z drużyny rezerw do pierwszego zespołu i wystąpił w dwóch sparingach pierwszoligowca, wpisując się na listę strzelców w środowym spotkaniu z Pogonią Siedlce.

Powołani do reprezentacji Polski U-17:

 • Jan Faberski (Ajax Amsterdam)
 • Nico Adamczyk (Borussia Dortmund)
 • Filip Kucharczyk (Cracovia)
 • Krzysztof Kolanko (Górnik Zabrze)
 • Dominik Szala (Górnik Zabrze)
 • Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok)
 • Michał Gargul (Lech Poznań)
 • Mateusz Mędrala (Lech Poznań)
 • Patryk Olejnik (Lech Poznań)
 • Oskar Tomczyk (Lech Poznań)
 • Filip Wolski (Lech Poznań)
 • Filip Rejczyk (Legia Warszawa)
 • Jan Łabędzki (ŁKS Łódź)
 • Daniel Mikołajewski (Parma Calcio 1913)
 • Axel Holewiński (Pogoń Szczecin)
 • Szymon Kądziołka (Stal Rzeszów)
 • Karol Borys (Śląsk Wrocław)
 • Mike Huras (Vfb Stuttgart)
 • Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków)
 • Igor Orlikowski (Zagłębie Lubin)
 • Mateusz Skoczylas (Zagłębie Lubin)