Ełkaesiacy wyróżnieni w XII edycji plebiscytu „PZP piłkarze wybierają”

02.07.2019

Ełkaesiacy wyróżnieni w XII edycji plebiscytu „PZP piłkarze wybierają”

fot. Artur Kraszewski

Trzech zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego zostało wyróżnionych w XII edycji plebiscytu „PZP piłkarze wybierają” organizowanego przez Polski Związek Piłkarzy.

Każdego roku zawodnicy z danej klasy rozgrywkowej typują najlepszą, ich zdaniem, jedenastkę roku oraz wyłaniają laureatów kilku kategorii indywidualnych, w tym m.in. najlepszego trenera oraz sędziego.

W tegorocznej edycji trzech piłkarzy ŁKS znalazło się w jedenastce sezonu 2018/2019 Fortuna 1 Ligi, zaś dwóch z nich zgarnęło również nagrody indywidualne. Najlepszy w całym plebiscycie okazał się drugi z beniaminków PKO Ekstraklasy, czyli Raków Częstochowa.

Warto odnotować, że wybrany najlepszym zawodnikiem Fortuna 1 Ligi w sezonie 2018/2019, Daniel Ramirez zwyciężył w tej kategorii z ogromną przewagą nad resztą stawki, zdobywając niespełna 45% wszystkich głosów!

Najlepsza jedenastka Fortuna 1 Ligi sezonu 2018/19

• Bramkarz: Michał Gliwa (Raków Częstochowa)
  • Obrońcy: Tomáš Petrášek (Raków Częstochowa), Andrzej Niewulis (Raków Częstochowa), Arkadiusz Kasperkiewicz (Raków Częstochowa), Jan Sobociński (ŁKS Łódź)
  • Pomocnicy: Daniel Ramírez Fernández (ŁKS Łódź), Petr Schwarz (Raków Częstochowa), Marin Listkowski (Raków Częstochowa)