Drużyna

Ełkaesiackie książki przekazane do miejskich bibliotek

07.02.2019

07.02.2019

Ełkaesiackie książki przekazane do miejskich bibliotek

Do wszystkich 80 filii Biblioteki Miejskiej w Łodzi trafiły właśnie książki opowiadające o sukcesach koszykarskiej sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego. Jacek Bogusiak, czyli autor publikacji i zarazem kustosz tradycji ŁKS-u, przekazał je uroczyście na spotkaniu w Bibliotece Miejskiej nr 26. Towarzyszyła mu Elżbieta Nowak – mistrzyni Europy w koszykówce z 1999 roku oraz wieloletnia zawodniczka ŁKS-u.

Bardzo się cieszę, że książka przypominająca sukcesy najbardziej utytułowanej sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego będzie teraz łatwo dostępna we wszystkich zakątkach Łodzi. Mam nadzieję, że już podczas zbliżających się ferii zimowych sięgną po nią młodsi czytelnicy, którzy historie o medalach ełkaesiaków i ełkaesianek znają tylko z opowieści. Starsi kibice będą mogli natomiast przypomnieć sobie wszystkie te emocjonujące wydarzenia z czasów, kiedy Łódź była koszykarską potęgą – nie kryje Jacek Bogusiak.

W spotkaniu zorganizowanym w placówce przy ulicy Kostki Napierskiego 4 nie brakowało także barwnych wspomnień ze strony Elżbiety Nowak. – ŁKS to kawał historii polskiego sportu. Uważam, że każdy kibic powinien zapoznać się z tą książką, bo zarówno bogactwo materiałów fotograficznych, jak i statystyk oraz anegdot w niej zawartych jest doprawdy niesamowite. Dlatego super się stało, że teraz taką publikację bez trudu będzie można wypożyczyć w każdej łódzkiej bibliotece – mówiła znakomita przed laty koszykarka.

Przypomnijmy, iż wszyscy, którzy wspomnianą książkę chcą mieć na własność, wciąż mogą ją kupować w księgarni Odkrywcy przy ul. Narutowicza 46.