Drużyna

Michał Kołba w dziesiątce najlepszych sportowców regionu łódzkiego!

04.02.2019

04.02.2019

Michał Kołba w dziesiątce najlepszych sportowców regionu łódzkiego!

Bramkarz i kapitan Łódzkiego Klubu Sportowego po raz drugi z rzędu znalazł się wśród laureatów plebiscytu organizowanego od blisko pół wieku przez redakcję „Dziennika Łódzkiego”. W zeszłym roku „Kołbi” był drugi – tuż za Izabelą Kowalińską, siatkarką ŁKS-u – a w tym roku zajął 10. miejsce, najwyższe spośród wszystkich piłkarzy.

Nie liczyłem na żadne konkretne miejsce. Wszystkie tego typu plebiscyty to tylko zabawa i dodatek do rywalizacji, która odbywa się na poszczególnych sportowych arenach. Dzisiejszą nagrodę traktuję jako wyróżnienie dla całej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego oraz wszystkich ludzi związanych z naszym klubem. Bo nie da się ukryć, że 2018 rok był rokiem bardzo udanym dla ŁKS-u – mówił Michał Kołba podczas gali, która odbyła się w poniedziałkowe popołudnie sali balowej hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi przy ul. Łąkowej 29.

– Po raz kolejny przedstawiciel ŁKS-u był najwyżej sklasyfikowany spośród wszystkich piłkarzy, więc na pewno stanowi to potwierdzenie tego, że bez wątpienia byliśmy najlepszą drużyną piłkarską w województwie. Mamy nadzieję, że za rok będziemy znów nie tylko najlepsi w regionie, ale też przesuniemy się o ten jeden brakujący szczebel do góry w całej krajowej hierarchii ligowej – dodał niespełna 27-letni bramkarz.

Kołba nie krył przy tym podziwu dla najlepszej trójki plebiscytu, którą w tym roku wybrali czytelnicy najstarszej łódzkiej gazety. – Jestem drugi raz na gali „Dziennika Łódzkiego”, więc tym razem na pewno trema była już trochę mniejsza. Ale co tu dużo mówić, cały czas jest wielkie przeżycie móc stać na scenie obok mistrzów kraju, Europy, a nawet świata. Uważam, że kolejność na podium za miniony rok jest jak najbardziej zasłużona. Jako trenujący piłkę nożną i grający na drugim poziomie ligowym zdajemy sobie sprawę, że z naszymi wynikami nie umywamy się jeszcze do rezultatów, które osiąga Adam Kszczot czy Dorota Banaszczyk. Oni w swoich dyscyplinach należą do ścisłej czołówki nie tylko kontynentalnej, ale i światowej – przyznał golkiper „Rycerzy Wiosny”.

– Miejsce w dziesiątce jest fajną motywacją do tego, aby za rok móc znaleźć się wśród laureatów po raz trzeci z rzędu. Ale jeśli zabraknie mnie, a będzie inny piłkarz ŁKS-u, to również będę się bardzo cieszył, bo to będzie oznaczało, że nasz klub zrobił kolejny krok do przodu – zakończył wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego.

Przypomnijmy, rekordzistą pod względem liczby tytułów Sportowca Roku Regionu Łódzkiego jest inny zawodnik związany z ŁKS-em. Chodzi oczywiście o Artura Partykę, znakomitego przed laty skoczka wzwyż, który wygrywał plebiscyt „Dziennika Łódzkiego” aż dziewięć razy. Drugi na tej prestiżowej liście jest siatkarz Mariusz Wlazły ze Skry Bełchatów, który triumfował pięciokrotnie.

Najlepsza 15 plebiscytu

SPORTOWIEC ROKU 2018 REGIONU ŁÓDZKIEGO
 1. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
 2. Dorota Banaszczyk (karate)
 3. Witalij Kramarenko (rugby)
 4. Grzegorz Łomacz (siatkówka)
 5. Jurino Elja (piłka nożna)
 6. Katarzyna Kociołek (siatkówka plażowa)
 7. Krystyna Strasz (siatkówka)
 8. Julia Twardowska (siatkówka)
 9. Hans Andersen (żużel)
 10. Michał Kołba (piłka nożna)
 11. Dario Kristo (piłka nożna)
 12. Piotr Michalski (piłka wodna)
 13. Jakub Kraska (pływanie)
 14. Agnieszka Nagay (strzelectwo)
 15. Roksana Zasina (zapasy)