Aktualności

Dwubramkowe zwycięstwo z Sokołem Aleksandrów

13
24 / 02 / 2019

W pierwszym sobotnim sparingu rozegranym na sztucznej nawierzchni w ośrodku szkoleniowym przy ul. Minerskiej piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego pokonali lidera grupy pierwszej III ligi, Sokoła Aleksandrów Łódzki 2:0.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala od samego początku spotkania starali się narzucić swój styl gry gościom. Już w 4. minucie po składnej akcji na strzał z dystansu zdecydował się Artur Bogusz. Niestety, uderzenie naszego defensora minęło bramkę strzeżoną przez Jakuba Lemanowicza. Ełkaesiacy w dalszym ciągu dążyli do zdobycia gola otwierającego wynik pojedynku. Dobrą okazję zmarnował dwukrotnie Piotr Pyrdoł, który najpierw po wyjściu sam na sam z bramkarzem Sokoła posłał piłkę nad poprzeczką, a kilkanaście minut później w identycznej sytuacji trafił wprost w niego. Trzeba jednak przyznać, że „zielono-biali” również mieli swoje okazje między innymi po rzucie rożnym, ale bez zarzutów w naszej bramce spisywał się Dominik Budzyński.

Druga połowa nie różniła się zbyt wiele od pierwszej odsłony spotkania. W dalszym ciągu to ełkaesiacy prowadzili grę i tym razem udało im się to przełożyć na trafienia. W 62. minucie dobrym przechwytem w środku pola popisał się Piotr Pyrdoł, który następnie podał do Rafała Kujawy. Nasz snajper ruszył z piłką w pole karne rywala, ograł jednego z defensorów i płaskim strzałem pokonał bramkarza Sokoła. Dwanaście minut przed końcem meczu jego wynik na 2:0 ustalił uderzeniem głową Pyrdoł wykorzystując idealną centrę Artura Bogusza z prawej strony boiska.


Sparing: ŁKS Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (0:0)

  • Bramki: Rafał Kujawa 62’, Piotr Pyrdoł 78’

Składy:

  • ŁKS: Dominik Budzyński – Artur Bogusz, Jan Sobociński, Maksymilian Rozwandowicz, Adrian Klimczak – Mikołaj Maschera, Lukas Bielak, Mateusz Gamrot, Piotr Pyrdoł, Adam Ratajczyk – Rafał Kujawa.
  • Sokół: Jakub Lemanowicz (46’; Bartosz Kaniecki) – Artur Gieraga, Aleksander Ślęzak, Przemysław Woźniczak, Dominik Głowiński (67’; Bartłomiej Rakowski) – Piotr Kasperkiewicz (59’; Dawid Sarafiński), Jakub Szarpak (46’; Karol Żwir), Paweł Kaczmarek, Jakub Rozwandowicz (82’; Damian Pawlak) – Bartłomiej Maćczak (46;’ zawodnik testowany), Dawid Cempa (71’; Mateusz Szymański).


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny