Aktualności

Dwa gole młodzieżowców. Korona – ŁKS 2:0

-3
18 / 07 / 2020

fot. Artur Kraszewski

W 37. kolejce PKO Ekstraklasy Korona Kielce na pożegnanie sezonu pokonała ŁKS 2:0 po dwóch golach młodzieżowców. W przyszłym sezonie oba zespoły też spotkają się na boisku, ale już na zapleczu piłkarskiej elity.

W Koronie zabrakło m.in. pauzujących z powodu kartek Michala Papadopulosa, Grzegorza Szymusika i Themistoklisa Tzimopoulosa. W ŁKS-ie z tego samego powodu w domu pozostał Samuel Corral, ze względu na uraz nie zagrał Ricardo Guima, a Arkadiusza Malarza zastąpił Dawid Arndt.

Co ciekawe, choć w sobotę drużyny zmierzyły się już po raz trzeci w tym sezonie, był to dopiero pierwszy w tych rozgrywkach trenerski pojedynek Macieja Bartoszka z Wojciechem Stawowym, bo jesienią (wygrana ŁKS-u 4:1) na ławkach trenerskich zasiadali jeszcze Mirosław Smyła i Kazimierz Moskal, a w marcu tuż przed rewanżem w Kielcach (1:0 dla Korony) do klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego wrócił Maciej Bartoszek.

W tamtym spotkaniu rozegranym tuż przed wprowadzeniem kwarantanny ełkaesiacy zawiedli na całej linii. Byli czytelni, apatyczni i niedokładni. Zgoła inaczej prezentowali się łodzianie na początku sobotniego spotkania, choć i to nie zakończyło się happy endem. Już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku Jakub Osobiński obronił strzał z ostrego kąta Adriana Klimczaka, a chwilę później po składnej akcji całego zespołu i świetnym dośrodkowaniu Dragoljuba Srnicia w poprzeczkę trafił przejawiający dużą ochotę do gry Jan Grzesik.

Po tym trzęsieniu ziemi w trzech pierwszych minutach (dodajmy, że i pod bramką ŁKS-u zrobiło się gorąco, lecz ofiarna interwencja naszych obrońców zażegnała zagrożenie) tak pod jedną, jak i pod drugą bramką nie gościliśmy już tak często, choć otwarte i toczone w szybkim tempie spotkanie nadal mogło się podobać.

W 18. minucie rzut wolny przed polem karnym Korony wywalczył Michał Trąbka, a piłka po strzale Pirulo poszybowała tuż nad poprzeczką. Kolejne akcje łodzian też wyglądały obiecująco („szarpali” na prawej stronie m.in. Jan Grzesik i Pirulo), choć goście nie zdołali ich spuentować celnym strzałem na bramkę.

Co na to Korona? Przyjezdni postawili przed przerwą na kontrataki. W 35. minucie po jednym z nich strzał Marcina Cebuli w ostatniej chwili zablokował świetny w pierwszej połowie Jan Sobociński. Niedługo po tym dziurę w dobrze dotąd spisującej się defensywie ełkaesiaków znalazł Mateusz Spychała, lecz Jacek Kiełb nie wykorzystał jego podania i spudłował z pięciu metrów.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli kielczanie, którzy już w pierwszych pięciu minutach po przerwie dwukrotnie przyprawili łódzkich kibiców o szybsze bicie serca. Najpierw po akcji dwóch młodzieżowców (podawał Iwo Kaczmarski, strzelał z dystansu Daniel Szelągowski) świetną interwencją popisał się Dawid Arndt. Kilkadziesiąt sekund później centymetrów zabrakło Milanowi Radinowi. Jeszcze więcej szczęścia mieliśmy w 55. minucie, gdy Jacek Kiełb najpierw ograł Jana Sobocińskiego, a potem trafił w słupek.

Korona przejęła inicjatywę i teraz to ona częściej utrzymywała się przy piłce, co gorsza „złocisto-krwiści” raz po raz znajdowali korytarze prowadzące do bramki przyjezdnych. W 59. minucie huknął z jedenastu metrów, szczęśliwie dla nas wysoko nad poprzeczką, raz jeszcze Milan Radin, a po tym… dwukrotnie oko w oko z bramkarzem Korony stanął Adam Ratajczyk. W obu przypadkach młodzieżowiec świetnie przyjął piłkę i ruszył w stronę bramki, w obu też zabrakło naszemu skrzydłowemu precyzji, więc skończyło się na strachu miejscowych.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na beniaminku w końcówce spotkania. W 72. minucie kolejna w drugiej połowie akcja młodzieżowców przyniosła kielczanom prowadzenie. Z lewej strony na środek pola karnego zagrał Daniel Szelągowski, zaspał Carlos Moros Gracia (w międzyczasie zastąpił Jana Sobocińskiego), a Dawida Arndta uprzedził Iwo Kaczmarski (1:0). Tuż przed ostatnim gwizdkiem Szymona Marciniaka wynik zawodów ustalił Daniel Szelągowski, który najpierw oszukał Srnicia, a potem minął Morosa i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce (2:0).

Piłkarze ŁKS-u meczem z Koroną Kielce zakończyli zmagania w PKO Ekstraklasie. W przyszłym sezonie łodzianie zmierzą się ze „złocisto-krwistymi” na zapleczu piłkarskiej elity. Przygotowania do nowego sezonu ełkaesiacy rozpoczną pod koniec lipca.


37. kolejka PKO Ekstraklasy / Korona Kielce – ŁKS Łódź 2:0 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Iwo Kaczmarski (72), 2:0 Daniel Szelągowski (89)
  • Żółte kartki: Żubrowski, Gardawski, Spychała – Wolski
  • Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)

Składy:

  • Korona: Jakub Osobiński – Mateusz Spychała, Adnan Kovačević, Radosław Seweryś, Michael Gardawski, Jakub Żubrowski, Ognjen Gnjatić (46 Iwo Kaczmarski), Daniel Szelągowski, Milan Radin, Marcin Cebula (77, Dawid Lisowski), Jacek Kiełb. Trener: Maciej Bartoszek.
  • ŁKS: Dawid Arndt – Jan Grzesik (62, Maciej Wolski), Jan Sobociński (71, Carlos Moros Gracia), Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak, Maksymilian Rozwandowicz, Pirulo, Dragoljub Srnić, Michał Trąbka, Adam Ratajczyk, Jakub Wróbel (59, Łukasz Sekulski). Trener: Wojciech Stawowy.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny