Aktualności

Dublet Nacho. ŁKS – Puszcza 2:0

13
09 / 03 / 2022

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Piłkarze ŁKS-u odnieśli pierwsze w tym roku zwycięstwo. W rozegranym w środę zaległym meczu 20. kolejki Fortuna 1 Ligi podopieczni trenera Marcina Pogorzały pokonali 2:0 Puszczę Niepołomice. Królem polowania Nacho Monsalve, autor dwóch goli.

Trener Marcin Pogorzała drugie podejście w roli samodzielnego szkoleniowca Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczął tak jak dziewięć miesięcy temu podejście pierwsze, czyli od zdobycia kompletu punktów. Zwycięstwo cenne nie tylko ze względu na to, że dotąd łodzianie nie wygrali jeszcze w Łodzi z Puszczą, ale przede wszystkim ze względu na zniwelowanie straty do czołówki ligi.

Dwie pierwsze naprawdę groźne akcje łodzianie stworzyli pod koniec pierwszego kwadransa. Najpierw Samuel Corral przytomnym przerzutem piłki uruchomił pozostawionego bez opieki na lewym skrzydle Adama Marciniaka (płaskiego dośrodkowania naszego defensora o mały włos na gola nie zamienił Maciej Wolski); następnie strzegący bramki gości Gabriel Kobylak nie bez trudu zatrzymał piłkę po strzale hiszpańskiego napastnika z rzutu wolnego.

Gra ełkaesiaków od tego momentu zaczęła się zazębiać. W 23. minucie po ładnej trójkowej wymianie podań wprost w golkipera Puszczy trafił zza linii szesnastego metra Jan Kuźma. Pięć minut później piłka znalazła się nawet w siatce bramki przyjezdnych po tym jak Pirulo minął bramkarza i dopełnił formalności, lecz natychmiast w górę powędrowała chorągiewka sędziego liniowego. Hiszpan był na spalonym, arbiter nie uznał gola.

Kilka kolejnych prób coraz szybciej operujących piłką gospodarzy zdołali zatrzymać obrońcy, ofiarnymi interwencjami blokując trzy groźne strzały, z kolei po rzucie rożnym w 32. minucie bramkarza Puszczy wyprzedził Maciej Dąbrowski, lecz i tym razem futbolówka przeleciała obok słupka, w czym udział miał jeden z graczy w niebieskiej koszulce. Po drugiej stronie boiska działo się niewiele. Marek Kozioł interweniował pewnie i na szczęście rzadko, za co należałoby podziękować dobrze zorganizowanej defensywie.

Przed przerwą nie doczekaliśmy się bramek, ale już chwilę po zmianie stron kibice mogli pierwszy raz w tym roku na stadionie Króla wznieść ręce w geście triumfu. I był to gol bez dwóch zdań sumiennie wypracowany – ełkaesiacy wymienili kilka podań z prawej strony pola karnego, a gdy piłka znalazła się pod nogą Michała Trąbki – natychmiast przyspieszyli. Kluczem do sukcesu był w tym przypadku i zwód pomocnika ŁKS-u, dzięki któremu nasz zawodnik uwolnił się spod opieki Emile’a Thiakane, i prostopadłe podanie do Samuela Corrala. Hiszpan stanął oko w oko z bramkarzem, ale nie strzelał, a zagrał do Nacho Monsalve. Obrońca z bliska wpakował piłkę do bramki (1:0).

Były zawodnik Atlético Madryt miał w środę większy apetyt niż tylko na jednego premierowego gola w barwach ŁKS-u. W 61. minucie po dośrodkowaniu na pole karne w wykonaniu Pirulo i zgraniu głową przez Samuela Corrala, właśnie defensor dopadł do bezpańskiej piłki i dokładnym strzałem lewą nogą podwyższył prowadzenie (2:0). Strata drugiego gola nie zniechęciła rywala, lecz w tym momencie na murawie karty rozdawali gospodarze, którym dwa szybko zdobyte gole wyraźnie dodały animuszu.

Nieco ponad kwadrans przed ostatnim gwizdkiem rezerwowy dziś Maciej Radaszkiewicz uwolnił się spod opieki obrońcy, ale nie trafił czysto w piłkę, więc tym razem skończyło się na strachu przyjezdnych. W końcówce piłkarze obu zespołów (a konkretnie Kacper Cichoń i Jan Kuźma) trafili w słupek, Javi Moreno solową akcję zakończył niecelnym strzałem, świetnie interweniował też kilka razy na przedpolu swojej bramki Marek Kozioł.

Ełkaesiacy wygrali 2:0 z Puszczą Niepołomice, odnieśli pierwsze w tym roku zwycięstwo i zbliżyli się do czołówki pierwszoligowych rozgrywek. Już w najbliższą sobotę podopieczni trenera Marcina Pogorzały zmierzą się na stadionie Króla ze Stomilem Olsztyn.


20. kolejka Fortuna 1 Ligi (zaległy) / ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Nacho Monsalve (54), 2:0 Nacho Monsalve (61)
  • Żółte kartki: Pirulo, Dąbrowski, Ricardinho, Corral, Wolski – Thiakane, Kobylak
  • Sędzia: Piotr Urban (Legionowo)
  • Widzów: 2866

Składy:

  • ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak (46, Bartosz Szeliga), Jan Kuźma, Michał Trąbka (74, Antonio Dominguez), Ricardinho, Pirulo (68, Javi Moreno), Maciej Wolski (86, Kelechukwu Ibe-Torti), Samuel Corral (68, Maciej Radaszkiewicz). Trener: Marcin Pogorzała.
  • Puszcza: Gabriel Kobylak – Erik Čikoš (88, Grzegorz Aftyka) Łukasz Sołowiej, Kamil Kościelny, Jakub Bartosz, Piotr Mroziński (70, Kacper Cichoń), Jakub Serafin, Wojciech Hajda, Hubert Tomalski (63, Rafał Boguski), Szymon Kobusiński (63, Rok Kidrić), Émile Thiakane (63, Łukasz Wroński). Trener: Tomasz Tułacz.SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny