Akademia

Drugie wiosenne. KS Kutno – ŁKS II 0:2

19.03.2022

19.03.2022

W 22. kolejce rozgrywek trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u wygrali na wyjeździe 2:0 z KS-em Kutno. Drugie z rzędu wiosenne zwycięstwo zapewniły ełkaesiakom gole Jakuba Romanowicza i Macieja Radaszkiewicza.

Spotkanie sąsiadów z trzecioligowej tabeli (KS Kutno zajmował przed 22. kolejką dziesiąte miejsce w tabeli z dwoma punktami przewagi nad łodzianami) bardzo szybko ułożyło się po naszej myśli. Od 22. minuty gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę, a chwilę przed tym ŁKS otworzył wynik meczu (do siatki trafił Jakub Romanowicz). W drugiej połowie ełkaesiacy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, w dodatku w 71. minucie za sprawą celnego strzału Macieja Radaszkiewicza zdobyli drugiego gola.

Rezerwy ŁKS-u pokonały 2:0 KS Kutno, wygrały drugi z rzędu wiosenny mecz i wyprzedziły w tabeli sobotniego rywala. W następnej kolejce rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

22. kolejka III ligi (grupa I) / KS Kutno – ŁKS II Łódź 0:2 (0:1)

• Bramki: 0:1 Jakub Romanowicz (18), 0:2 Maciej Radaszkiewicz (71)
  • Sędziował: Tomasz Majkowski

Składy

• KS Kutno: Patryk Wolański – Maciej Kraśniewski, Jakub Staniszewski, Dominik Głowiński, Marcin Kacela, Krystian Białas, Bartosz Bujalski, Sebastian Szczytniewski, Adrian Kralkowski, Dawid Telestak, Piotr Kasperkiewicz. Trener: Dominik Tomczak.
  • ŁKS II: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski (46, Jędrzej Zając), Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Michał Karlikowski – Kelechukwu Ine-Torti (55, Dariusz Gmosiński), Mikołaj Lipień (55, Błażej Radwanek), Wiktor Kościuk, Piotr Gryszkiewicz (73, Adrian Czypicki), Jakub Romanowicz (78, Łukasz Dynel) – Maciej Radaszkiewicz. Trener: Marcin Matysiak.