Dobre statystyki ŁKS-u w meczu z Lechią

24 / 07 / 2019

fot. Kamil Kraszewski

Imponująco pod względem fizycznym zaprezentowali się ełkaesiacy podczas piątkowego starcia z Lechią Gdańsk. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala w 1. kolejce przebiegli największy dystans (120,8 km) spośród wszystkich drużyn Ekstraklasy.

Drużyna ŁKS-u zajęła również pierwsze miejsce w łącznej liczbie sprintów podczas meczu. Łodzianie wykonali ich aż 127, a najbardziej aktywny w tej statystyce okazał się Adrian Klimczak, który ruszył do piłki z prędkością większą niż 25,2 km/h 20 razy, co dało mu drugie miejsce tuż za Cornelem Rapa z Cracovii (21 razy).

Wśród dziesięciu zawodników, którzy podczas pierwszych meczów pokonali największy dystans, znalazło się czterech ełkaesiaków – Maciej Wolski (12,34 km), Łukasz Piątek (11,98 km), Dani Ramirez (11,72) oraz Bartłomiej Kalinkowski (11,72 km).

Najszybszy w drużynie Rycerzy Wiosny okazał się Patryk Bryła. Najwyższa prędkość w tym meczu pomocnika ŁKS-u wyniosła 34,14 km/h.

Więcej statystyk 1. kolejki PKO Ekstraklasy możecie znaleźć na stronie ekstraklasa.org/statystyki.