Drużyna

Dani Ramirez, Alvaro Morata, Jese i 47 innych wspaniałych z Realu Madryt

15.10.2018

15.10.2018

Dani Ramirez, Alvaro Morata, Jese i 47 innych wspaniałych z Realu Madryt

W zestawieniu przygotowanym przez słynny madrycki dziennik sportowy „Marca” Dani Ramirez znalazł się w gronie 50 największych talentów wypuszczonych przez akademię Realu Madryt w ostatniej dekadzie. Obok 26-letniego pomocnika ŁKS-u w tym elitarnym gronie znaleźli się także obecni zawodnicy Chelsea Londyn, PSG, Sevilli oraz oczywiście pierwszej drużyny „Królewskich”!

Z piłkarzy wymienionych w prestiżowym podsumowaniu bez trudu dałoby się skompletować kilka drużyn, które zapewne z powodzeniem walczyłyby w europejskich pucharach. Dość powiedzieć, że tylko spośród aktualnych zawodników Realu wymieniona została następująca piątka: Dani Carvajal, Nacho Fernandez, Sergio Reguilon, Lucas Vazquez oraz Mariano.

Z innych nazwisk bez wątpienia warto też wspomnieć wymienić Jese z PSG, Alvaro Marotę z Chelsea Londyn czy syna słynnego „Zizou”, czyli Enzo Zidane’a, który gra teraz w hiszpańskim drugoligowcu Rayo Majadahonda. W całej 50-tce można też odnaleźć przedstawicieli innych lig – m.in. holenderskiej (Fran Sol z Willem II), japońskiej (Jose Maria Barril z Oklahoma City Energy), słoweńskiej (Belima z NK Domzale), belgijskiej (Cristian Benavente z Royal Charleroi), niemieckiej (Omar Mascarell z Schalke 04 Gelsenkirchen), greckiej (Jorge Casado ze Skody Xanthi), rumuńskiej (Jesús Fernández z CFR Cluj), a nawet cypryjskiej (Tomás Mejías z Omonii Nikozja).

Co ciekawe, kilku zawodników z zestawienia już zakończyło swoje sportowe kariery, a jeden pozostaje chwilowo bez przynależności klubowej. Z piłkarzy grających natomiast na co dzień na polskich boiskach w rankingu „Marki” znalazło się jeszcze miejsce dla Daniego Suareza z Górnika Zabrza.

Daniemu gratulujemy wyróżnienia i życzymy, aby w kolejnym takim zestawieniu również widniało jego nazwisko!

Czytaj też

Każdy szczegół jest ważny – ełkaesiacy na badaniach wydolnościowych

Drużyna

Każdy szczegół jest ważny – ełkaesiacy na badaniach wydolnościowych

09.10.2018

Michał Kołba gościem audycji „ŁKS od Nowa”

Drużyna

Michał Kołba gościem audycji „ŁKS od Nowa”

04.10.2018

Kolejne powołanie do reprezentacji Polski dla Jana Sobocińskiego

Drużyna

Kolejne powołanie do reprezentacji Polski dla Jana Sobocińskiego

01.10.2018