Drużyna

Kolejne powołanie do reprezentacji Polski dla Jana Sobocińskiego

01.10.2018

01.10.2018

Kolejne powołanie do reprezentacji Polski dla Jana Sobocińskiego

Dobra postawa bloku defensywnego ŁKS-u w ostatnich meczach nie umknęła uwadze Jacka Magiery – selekcjonera reprezentacji Polski do lat 20 (rocznik 1999). W ogłoszonej dziś kadrze na mecze Elite League U-21 przeciwko Czechom (11 października, godz. 18:00 w Łodzi) oraz Holandii (16 października, godz. 19:00 w Katwijk aan Zee) ponownie znalazło się miejsce dla Jana Sobocińskiego!

Bardzo się cieszę, że selekcjoner znów obdarzył mnie zaufaniem. Mam nadzieję, że dobrą dyspozycję z ostatnich meczów ligowych uda mi się przełożyć na treningi podczas zgrupowania i zaliczę kolejne minuty w koszulce z orłem na piersi – skomentował powołanie wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego.

Oprócz Jana Sobocińskiego w kadrze do lat 20 na mecze z Czechami i Holandią znaleźli się:

  • BRAMKARZE
Marcin Bułka (Chelsea Londyn, Anglia), Radosław Majecki (Legia Warszawa), Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice);
  • OBROŃCY
Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice), Serafin Szota (Odra Opole), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin);
  • POMOCNICY
Jakub Bednarczyk (Bayer 04 Leverkusen, Niemcy), Radosław Kanach (Sandecja Nowy Sącz), David Kopacz (VfB Stuttgart, Niemcy), Adrian Łyszczarz (GKS Katowice), Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk), Jakub Moder (Odra Opole), Michał Skóraś (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin), Marcel Zylla (Bayern Monachium, Niemcy);
  • NAPASTNICY
Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin), Michał Góral (Stomil Olsztyn), Dominik Steczyk (1.FC Nürnberg, Niemcy), Sebastian Strózik (Cracovia).

Mecze

  • 🇵🇱 Polska – 🇨🇿 Czechy
11 października / 18:00 / Łódź
  • 🇳🇱 Holandia – 🇵🇱 Polska
16 października / 19:00 Katwijk aan Zee