Damian Kos sędzią meczu z Podbeskidziem

Damian Kos sędzią meczu z Podbeskidziem

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

Rozjemcą piątkowego spotkania ŁKS-u z Podbeskidziem Bielsko-Biała, zaplanowanego w ramach 28. kolejki Fortuna 1 Ligi, będzie Damian Kos.

Pochodzący z Wejherowa arbiter w bieżącym sezonie prowadził przede wszystkim mecze PKO BP Ekstraklasy, a także spotkania na jej zapleczu i w Fortuna Pucharze Polski, w których pokazał dotąd 84 żółtych i 4 czerwone kartki oraz pięciokrotnie podyktował rzut karny.

Damian Kos sędziował m.in. wygrane przez nas 1:0 starcie ełkaesiaków z Sandecją Nowy Sącz (runda jesienna bieżących rozgrywek), kilka lat temu był rozjemcą zakończonego remisem 1:1 spotkania ŁKS-u z GKS-em Bełchatów (II liga), a w ubiegłym sezonie zremisowanego przez łodzian 2:2 domowego meczu z GKS-em Jastrzębie.

W piątkowy wieczór asystentami Damiana Kosa będą Bartosz Heinig i Filip Sierant, a sędzią technicznym – Albert Różycki. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Łukasz Szczech oraz Michał Obukowicz. Zawody rozpoczną się o godz. 20.30.