Klub

Walking Futbol ŁKS wygrał w Berlinie

17.04.2023

17.04.2023

Walking Futbol ŁKS wygrał w Berlinie

Za piłkarzami Walking Futbol ŁKS premierowy i co ważne zwycięski mecz międzypaństwowy. W ubiegły weekend ełkaesiacy w chodzonej odmianie piłki nożnej pokonali w stolicy Niemiec BSC Walking Football Berlin 6:1.

Jak czytamy w wiadomości nadesłanej przez przedstawicieli naszego zespołu, na mokrej, ale świetnie przygotowanej murawie w Berlinie rozegrano cztery piętnastominutowe kwarty. Mecz zakończył się zwycięstwem WF ŁKS 6:1. Dwukrotnie na listę strzelców w spotkaniu z BSC Walking Football Berlin wpisali się Wiesław Golmont i Piotr Skrzydlewski, a po jednym golu dołożyli Tomasz Wojtczyk i Jarosław Kuciński. Oprócz strzelców bramek barwy naszego klubu w Berlinie reprezentowali Marek Miszczak, Jacek Mucha, Jarosław Paradowski i Grzegorz Brawiński.

Przypomnijmy, że ŁKS jest pierwszym polskim klubem piłkarskim z drużyną walking futbolu, chodzonej odmianie piłki nożnej, której celem jest aktywizacja osób powyżej 50 roku życia, w tym także mężczyzn i kobiet, z różnych powodów nie mogących uprawiać tradycyjnej piłki nożnej. Warto dodać, że w treningach naszej drużyny może wziąć udział każda osoba powyżej 55. roku życia.

Drużyna Walking Futbol ŁKS dopiero rozpoczyna bardzo bogaty w wydarzenia sezon 2023. Już 8-9 czerwca łodzianie zagrają w największym turnieju w Europie – Almelo City Cup w Holandii, 1 lipca wystąpią w Edeka Cup w Berlinie, a w dniach 29-30 lipca w Summer Walking Football Cup w szwedzkim Malmo. Do tego dochodzą występy w polskich turniejach: Senior Alex Cup (24-25.06 w Aleksandrowie Łódzkim) i Senior Tur Cup (2-3.09 w Charzykowach).