Drużyna

Czas na turnieje finałowe Ekstraklasa Games!

28.03.2024

28.03.2024

Czas na turnieje finałowe Ekstraklasa Games!

fot. Ekstraklasa.org

Sezon zasadniczy PKO BP Ekstraklasa Games PRO dobiegł końca, co oznacza że poznaliśmy uczestników dwóch turniejów, które wyłonią najlepszych graczy na polskiej scenie EA SPORTS FC 24. Liderem tabeli po ośmiu odsłonach został weteran rozgrywek Miłosz „milosz93” Bogdanowski reprezentujący barwy Pogoni Szczecin.

Triumfatorem ostatniego turnieju został Adam „Neerven” Marczak z Rakowa Częstochowa, co oznacza że każda z ośmiu odsłon sezonu zasadniczego zakończyła się zwycięstwem innego zawodnika. Gracz „Medalików” w finale pokonał  6:4 Dominika „ipieruga” Ostatka z PGE FKS Stali Mielec. Wcześniej w pokonanym polu zostawił dwóch najlepszych zawodników sezonu – „milosza93” oraz Szymona „blacha” Błachowiaka z ŁKS-u Łódź.

Obaj finaliści środowego turnieju rzutem na taśmę awansowali do pierwszej szóstki gwarantującej udział w kwietniowych finałach. Oprócz nich zagrają w nich jeszcze „milosz93”, „Blachu”, Kacper „Furman” Furmanek oraz Kamil „Riptorek” Soszyński. Sklasyfikowana niżej szóstka będzie musiała walczyć w barażach z zawodnikami INEA 1. Liga Games oraz pierwszą trójką finałów OPEN o cztery pozostałe miejsca w finałach.

Tabela sezonu PRO:

Zarówno w kwietniowych Barażach (13-14 kwietnia) jak i w Wielkich Finałach (27-28 kwietnia), gdzie poznamy nowego Mistrza Polski, zagra 12 uczestników. Wcześniej – 6 kwietnia czekają nas finały OPEN. Transmisje ze wszystkich wydarzeń będzie można śledzić na kanałach Ekstraklasy – na TwitchuYouTube i Facebooku.

Pula nagród całego turnieju wynosi 45 tysięcy złotych. Najlepszy zawodnik tego sezonu wystąpi w FC PRO World Championship, a oprócz tego razem z wicemistrzem Polski zagrają w fazie grupowej eChampions League.

Partnerem Tytularnym rozgrywek trzeci rok z rzędu jest PKO Bank Polski. Pozostałymi partnerami są marki SteelSeries – dostępna w sklepach Media Expert, Domino’s Pizza oraz 4F. Turniej – po raz szósty z rzędu – organizowany jest na licencji udzielonej przez wydawcę gry – EA SPORTS.