Aktualności

Wielka Sobota w Białymstoku | Kadrowicze czekają na szansę

3
25 / 03 / 2024

W poniedziałek rozpoczęliśmy mikrocykl treningowy, którego zwieńczeniem będzie zaplanowany na Wielką Sobotę wyjazdowy mecz z Jagiellonią Białystok. Ze względu na mecze reprezentacji narodowych z zespołami nie trenują m.in. Rahil Mammadov (ŁKS) oraz Taras Romanczuk, Dominik Marczuk i Jakub Lewicki (Jagiellonia).

Trener Marcin Matysiak dzięki przerwie reprezentacyjnej miał więcej czasu na przygotowanie zespołu do sobotniego spotkania z liderem PKO BP Ekstraklasy. Ełkaesiacy, którzy w trzech ostatnich meczach zgarnęli siedem punktów, spróbują podtrzymać dobrą passę w Białymstoku i dlatego w tym tygodniu nie zwalniają tempa i znów trenują codziennie. W sumie mamy więc w planie pięć jednostek treningowych, a po tej ostatniej – piątkowej, drużyna wyruszy na Podlasie, gdzie następnego dnia zmierzy się z „Jagą” (początek o godz. 15).

– Ważny okres przed nami, potrzebujemy jednostek treningowych, aby doskonalić działania modelowe. Nasza defensywa wie czego oczekujemy i jakie zasady są wymagane we współpracy linii obrony z bramkarzem. Wiemy jak chcemy budować grę na połowie przeciwnika i te elementy zamierzamy udoskonalać w działaniach formacyjnych jak i zespołowych. Cieszymy się z ostatnich wyników, ale mamy świadomość, ile jeszcze pracy przed nami – mówi Radosław Pęciak, asystent pierwszego trenera ŁKS-u.

Przypominamy, że żaden z naszych zawodników nie będzie w Białymstoku pauzował ze względu na nadmiar żółtych kartek. Jeśli chodzi o sytuację zdrowotną naszych piłkarzy, to na ten temat zapewne nieco więcej powie trener Marcin Matysiak w trakcie przedmeczowej konferencji prasowej. Dodajmy jedynie, że zmagający się jakiś czas temu z urazem Jakub Letniowski wraca do formy, a w ubiegłą sobotę zaliczył występ (87 minut) w wygranym przez drugoligowe rezerwy ŁKS-u 1:0 wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz.

Z naszą drużyną nie trenuje Rahil Mammadow, ale to nieobecność w pełni usprawiedliwiona, bo obrońca ŁKS-u (na wiosnę – wszystkie ligowe mecze w pełnym wymiarze czasowym) przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Azerbejdżanu. Azerowie w piątek pokonali 1:0 Mongolię w towarzyskim spotkaniu (nasz zawodnik znalazł się w kadrze meczowej, ale nie pojawił się na boisku), natomiast w poniedziałek zmierzą się w Baku z Bułgarią.

Trener Jagiellonii Adrian Siemieniec, w niedalekiej przeszłości związany zresztą z ŁKS-em (był asystentem Ireneusza Mamrota, gdy ten pracował w Łodzi wiosną 2021 roku) takich nieobecności spowodowanych powołaniami do reprezentacji ma w swojej drużynie więcej. Taras Romanczuk przebywa na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji Polski (biało-czerwoni we wtorek zmierzą się w finale barażów z Walią), Dominik Marczuk został przesunięty do kadry U-21,  Jakub Lewicki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-20, a na zgrupowaniach reprezentacji młodzieżowych przebywają również Miłosz Piekutowski i Oskar Pietruszewski.


Spotkanie w U2 ŁKS Store | Bilety na #ŁKSRAD i #ŁKSLPO

Już w najbliższą środę (27 marca) będziecie mogli spotkać się z piłkarzami ŁKS-u w U2 ŁKS Store. Do Waszej dyspozycji będą tym razem kapitanowie Łódzkiego Klubu Sportowego – Bartosz Szeliga i Dani Ramirez, a spotkanie w oficjalnym sklepie naszego klubu odbędzie się w godzinach: 18-19 (wstęp bezpłatny). Koniecznie nas odwiedźcie!

Trwa również sprzedaż biletów na kwietniowe mecze ŁKS-u na stadionie Króla z Radomiakiem Radom i Lechem Poznań. Warto, bo jeśli zakupisz wejściówkę na Radomiaka, możesz skorzystać z przedsprzedaży biletów na prestiżowe starcie z „Kolejorzem”, o ile zrobisz to w ramach jednego koszyka. W dwupaku taniej i szybciej!

Bilety zakupicie online (bilety.lkslodz.pl), a także stacjonarnie w U2 ŁKS Store. Więcej o promocji TUTAJ.Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny