Co słychać u rywala: GKS Bełchatów

29 / 09 / 2020

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Ambitna drużyna z Bełchatowa nie zamierza się poddawać i w każdym meczu walczy o punkty. W środę zmierzy się z łódzkim liderem Fortuna 1 Ligi.

W poprzednim sezonie Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS-u zajęli ostatnie bezpieczne miejsce nad strefą spadkową. W chwili wznowienia rozgrywek w czerwcu wydawało się to mało prawdopodobne, lecz „Brunatni” zdobyli 15 punktów w ostatnich dwunastu meczach i rzutem na taśmę zapewnili sobie ligowy byt.

Niepokonani u siebie

Nie jest tajemnicą, że celem GKS-u Bełchatów jest w tym sezonie utrzymanie na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy. Każdy zdobyty więc w lidze punkt jest Bełchatowie poczytywany za sukces, a tych „oczek” zgromadzili podopieczni trenera Marcina Węglewskiego na razie dwa, choć zdobyli w tym sezonie już cztery (klub został przed rozgrywkami ukarany odjęciem dwóch punktów). GKS pokonał w Bełchatowie Miedź Legnica (1:0) i zremisował z GKS-em Tychy (1:1), więc jest niepokonany przed własną publicznością.

Pechowa porażka

W ostatniej kolejce bełchatowianie przegrali pechowo 0:1 z rozpędzoną Odrą Opole. Gospodarze mieli w tym meczu wiele szczęścia. GKS bardzo długo w Opolu dominował, kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń stracił tak naprawdę tylko na początku drugiej połowy, lecz to właśnie tę chwilową słabość przyjezdnych wykorzystali opolanie. Zwycięski gol dla miejscowych padł po strzale z rzutu wolnego.

– Jestem zły. Przy takiej dominacji, żeby zagrać tak słabo w drugiej i stracić bramkę, nie mieści się w głowie. Zespół grał bardzo dobrze, ale nie wykorzystaliśmy sytuacji. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach piłkarze też będą tak zasuwać i wtedy zaczniemy zdobywać punkty – powiedział po spotkaniu trener gości, Marcin Węglewski.

Przygotowania do meczu z ŁKS-em

Piłkarze GKS-u przygotowania do derbów województwa łódzkiego rozpoczęli w poniedziałkowy wieczór. We wtorek też od godz. 17 trenowali na boisku. W sumie w tym tygodniu bełchatowianie mają w planach cztery jednostki treningowe i dwa mecze ligowe. Ten pierwszy, właśnie z ŁKS-em, już w środę. W niedzielę GKS zmierzy się w Olsztynie ze Stomilem.

Rewolucja kadrowa

Latem w Bełchatowie doszło do wielu zmian. Z klubu odeszło sześciu piłkarzy: Bartosz Biel i Krzysztof Wołkowicz (obaj do GKS Tychy), Paweł Czajkowski i Artur Golański (obaj do Chojniczanki), Emil Thiakane (do Korony Kielce), a także Michał Kołodziejski (do GKS-u Katowice).

Do zespołu trenera Marcina Węglewskiego dołączyli natomiast znany już z gry w Bełchatowie Łukasz Wroński (ostatnio GKS Katowice), Seweryn Michalski, Michał Pawlik, Arkadiusz Najemski oraz wypożyczeni z innych klubów Przemysław Zdybowicz, Piotr Skrobosiński, Szymon Łapiński, Damian Hilbrycht i Bartłomiej Eizenchart. Warto dodać, że średnia wieku bełchatowskiej drużyny wynosi zaledwie 21,73 lat.

Środowe spotkanie zaplanowane w ramach 6. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym ŁKS zmierzy się z GKS-em w Bełchatowie rozpocznie się o godz. 19. Transmisję z tego meczu obejrzymy w aplikacji ipla.

Autor: Remek Piotrowski