Stadion ŁKS: Co już wykonano, a co w trakcie

14 / 01 / 2021

fot. Urząd Miasta Łodzi

Oficjalna strona Urzędu Miasta Łodzi po środowej konferencji prasowej ws. rozbudowy stadionu ŁKS-u zamieściła zaktualizowane szczegóły dotyczące realizowanej w al. Unii 2 inwestycji.

– Budowa stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego pomimo ograniczeń związanych z pandemią postępuje bez zakłóceń i opóźnień – powiedziała podczas wczorajszej konferencji prasowej Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi, a Tomasza Sałata, przedstawiciel firmy Mirbud, zapewnił, że wykonawca zamierza zakończyć prace budowlane do końca 2021 roku, choć zgodnie z umową ma na to czas do czerwca 2022 roku.

W uzupełnieniu tego, o czym informowaliśmy wczoraj, zamieszamy zaktualizowane przez Urząd Miasta Łodzi szczegółowe informacje dotyczące postępów prac przy rozbudowie stadionu najstarszego łódzkiego klubu.

Zakres inwestycji:

Budowę zadaszonych trybun od strony wschodniej i południowej (o konstrukcji i technologii wykonania analogicznej jak istniejącej trybuny zachodniej) wraz z zagospodarowaniem terenu, pełną infrastrukturą techniczną i wyposażeniem. Zaprojektowanie i budowę zadaszonej trybuny od strony północnej o konstrukcji i technologii wykonania analogicznej jak istniejącej trybuny zachodniej wraz z niezależnym budynkiem biurowym, zagospodarowaniem terenu, pełną infrastrukturą techniczną oraz wyposażeniem.

Charakterystyka stadionu:

• długość wraz ze schodami zewnętrznymi: 210,70m,
  • szerokość do zewnętrznej krawędzi zadaszenia: 119,84m,
  • wysokość elewacji do wewnętrznej krawędzi zadaszenia: 25,82 m,
  • wymiary boiska: 68 m x 105 m,
  • pojemność stadionu po rozbudowie: minimum 18 tys. miejsc.

Roboty budowlane – wykonane:

• fundamenty trybuny południowej i wschodniej – 100%,
  • przekładka sieci gazowej kolidującej z budową trybuny wschodniej – 100%,
  • kanał technologiczny w trybunie południowej i wschodniej – 100%,
  • słupy i ściany parteru w trybunie południowej i wschodniej – 100%,
  • słupy parteru w trybunie wschodniej – 100%,
  • kanalizacja podposadzkowa w trybunie południowej i wschodniej – 100%,
  • chudy beton (pierwsza warstwa posadzkowa) w trybunie południowej i wschodniej – 100%,
  • strop parteru trybuny południowej i wschodniej – 100%,
  • belki grzebieniowe prefabrykowane: trybuna południowa i wschodnia – 100%,
  • płyty audytoryjne prefabrykowane: trybuna południowa i wschodnia – 100%,
  • womitoria trybuny południowej i wschodniej – 100%,
  • oczepy fundamentowe – 100%.

Trwające roboty budowlane:

• kanał technologiczny trybuny północnej – obecne zaawansowanie 95%,
  • roboty fundamentowe trybuny północnej – obecne zaawansowanie (część stadionowa 95%, część biurowa 50%),
  • ściany i belki nad parterem trybuny południowej i wschodniej – 95%,
  • budowa dachu nad stadionem – 50% (dla całości)  – (konstrukcja stalowa na trybunie południowej 95%, na trybunie wschodniej 50%).

Źródło: uml.lodz.pl