Aktualności

Być może już w 2021! Konferencja ws. rozbudowy stadionu ŁKS

9
13 / 01 / 2021

Prezydenta Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, przedstawiciel firmy Mirbud oraz Paweł Bliźniuk z Komitetu Sterującego podczas środowej konferencji prasowej podzielili się swoimi planami dotyczącymi budowy stadionu ŁKS. – Robimy wszystko, aby prace zostały zakończone do końca 2021 roku – zapewnił Tomasz Sałata z firmy Mirbud.

Budowa trzech brakujących trybun stadionu ŁKS-u postępuje bez zakłóceń, a dzięki środkom przekazanym przez miasto wykonawcy inwestycji stale nabiera tempa.

– Obecnie trwają prace przy budowie trybuny północnej, gdzie poza tym co najważniejsze, czyli widownią, znajdzie się trzypoziomowa przestrzeń komercyjna, która pomoże w utrzymaniu obiektu. Przyspieszyliśmy finansowanie inwestycji, bo chcemy ją jak najszybciej zakończyć i oddać stadion do użytku – zapewniła Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska.

Kiedy więc możemy spodziewać się zakończenia prac budowlanych?

– Robimy wszystko, aby zostały zakończone do końca 2021 roku – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Tomasz Sałata, przedstawiciel firmy Mirbud. Warto to podkreślić, bo wedle harmonogramu wykonawca ma na to czas do czerwca 2022 roku.

Stadion rośnie w oczach i nawet ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa nie wpłynęły dotąd na tempo prac.

– Trybuna wschodnia i południowej są praktycznie zakończone. W tym miesiącu rozpoczniemy montaż elementów prefabrykowanych na trybunie północnej. Koniec tych prac planujemy na wiosnę, tak aby latem kontynuować prace wykończeniowe w tej części obiektu. Pogoda odrobinę nam pokrzyżowały plany dotyczące instalacji membrany dachowej, ale gdy się poprawi, zostaną one wznowione – wyjaśnił Tomasz Sałata.

Dodajmy, że także w środę odbędzie się kolejne spotkanie Komitetu Sterującego.

– Wszyscy staramy się, żeby zakończyć tę inwestycję jak najszybciej. Dzisiaj, podczas zebrania Komitetu Sterującego, wraz z klubem i operatorem stadionu będziemy rozmawiać o brandingu obiektu i kompozycji krzesełek – wyjaśnił Paweł Bliźniuk.
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]