Aktualności

CLJ nie dla ŁKS. ŁKS U17 – Ząbkovia Ząbki 1:7

-7
21 / 11 / 2020

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W rewanżowym meczu barażowym, którego stawką był awans do Centralnej Ligi Juniorów ŁKS U17 przegrał z Ząbkovią Ząbki 1:7. Pierwszego gola w spotkaniu zdobył Adam Król, lecz po tym do siatki trafiali tylko goście. Ostatecznie w CLJ zagra wiosną Ząbkovia.

Mecz rozpoczął się od ataków ŁKS-u. Podopieczni Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego zamierzali szybko odrobić stratę z pierwszego spotkania, jednak strzały Adriana Czypickiego i Michała Nowakowskiego nie były dostatecznie groźne, by sprawił kłopoty bramkarzowi Ząbkovii. Ten skapitulował w 15. minucie. Michał Koszur długim podaniem odnalazł w polu karnym Adama Króla. Skrzydłowy przyjęciem piłki minął obrońcę i strzelił nie do obrony.

W tym momencie ełkaesiacy zniwelowali jednobramkową zaliczkę Ząbkovii z poprzedniego starcia. Niestety, dziesięć minut później goście doprowadzili do wyrównania. Błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Aleksander Bobek. Bramkarz ŁKS-u podał piłkę wprost pod nogi napastnika Ząbkovii Ząbki, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Łodzianie nie zrażeni stratą bramki dążyli do objęcia prowadzenia. Najlepszą sytuację w 42 minucie zmarnował Michał Nowakowski. Napastnik ŁKS-u wybiegł sam na sam z bramkarzem z własnej połowy, ale zamiast strzelać zdecydował się podać do Adama Króla, który co prawda umieścił piłkę w siatce, ale w momencie podania znajdował się na spalonym.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na łodzianach w ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy. Dwa bliźniacze kontrataki Ząbkovii zakończyły się dwoma bramkami dla gości. Napastnicy z Ząbek wyszli sam na sam z Aleksandrem Bobkiem i sprytnymi strzałami strzelili drugiego i trzeciego gola.

Na drugą połowę ełkaesiacy wyszli zmotywowani i chcieli szybko zmniejszyć straty. Tak się jednak nie stało. Zostali natomiast skarceni szybkim kontratakiem. Napastnik Ząbkovii przebiegł z piłką 60 metrów, minął Aleksandra Bobka i strzelił do pustej bramki czwartego gola.

Kolejne dziesięć minut przyniosły dwie bramki. Niestety obie zdobyła Ząbkovia, która na dobre odarła ze złudzeń ełkaesiaków. Ostatni kwadrans to głównie bezbarwna gra obu drużyn. W jego trakcie łodzianie stracili jeszcze jedną bramkę. Strzał pomocnika Ząbkovii bezpośrednio z rzutu wolnego zaskoczył Aleksandra Bobka, który po raz siódmy musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla przyjezdnych, więc wiosną w Centralnej Lidze Juniorów zagra Ząbkovia Ząbki.


Baraż o CLJ U17 / ŁKS Łódź – Ząbkovia Ząbki 1:7 (1:3)

  • Bramki: 1:0 Adam Król (15), 1:1 (25), 1:2 (44), 1:3 (45), 1:4 (53), 1:5 (63), 1:6 (65), 1:7 (80).
  • Skład ŁKS: Aleksander Bobek – Michał Koszur, Dawid Minias, Ramon Jakubiak, Adam Olczak – Adam Król, Adrian Czypicki, Andrzej Kominiarczyk, Jan Jakubczak, Krystian Malec – Michał Nowakowski. Trenerzy: Romuald Solarek, Jakub Wróblewski i Krystian Ilnicki.

Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]