Ciekawe, że… Przed Zagłębiem Sosnowiec

29 / 09 / 2021

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Z żadnym z obecnych pierwszoligowców ŁKS nie wygrał więcej meczów. Szansa na kolejne już w najbliższy piątek.

• Ełkaesiacy nie przegrali siedmiu ostatnich meczów z Zagłębiem Sosnowiec (wliczając w to także mecz Pucharu Polski), co więcej aż sześć z nich wygrali.
  • ŁKS to obok Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze klub, z którym Zagłębie Sosnowiec rywalizowało najczęściej w lidze.
  • Z żadnym z obecnych pierwszoligowców ŁKS nie wygrał więcej meczów niż właśnie z Zagłębiem Sosnowiec. Ełkaesiacy odnieśli nad tym rywalem już 30 zwycięstw.
  • Jedno z najważniejszych, a przy tym najbardziej niespodziewanych zwycięstw nad Zagłębiem Sosnowiec ełkaesiacy odnieśli 22 października 1972 roku. Łodzianie sprawili tamtego dnia wielką niespodziankę, pokonali bowiem aktualnego wicemistrza Polski na jego boisku aż 4:1.
  • Najwyższe zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec ełkaesiacy odnieśli w mistrzowskim 1958 roku. Warto dodać, że w wygranym aż 7:0 meczu pięciokrotnie na listę strzelców wpisał się Władysław Soporek.
  • W sobotę piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Zagłębiem już po raz 77. w lidze. Ełkaesiacy odnieśli 30 zwycięstw, rywale wygrali 22 spotkania, a aż 24 pojedynki zakończyły się podziałem punktów.
  • W przeszłości barwy ŁKS-u i Zagłębia Sosnowiec reprezentowali m.in. Artur Błażejewski, Jan Grzesik, Radosław Jacek, Dariusz Kłus, Grzegorz Kmiecik, Marcin Komorowski, Wojciech Łuczak, Tomasz Nowak, Sławomir Pach, Tomasz Romaniuk, Daniel Treściński i Janusz Wolański. Piłkarzem Zagłębia obecnie jest Patryk Bryła.
  • W ligowych meczach z Zagłębiem Sosnowiec na listę strzelców wpisało się 55 zawodników ŁKS-u. W sumie w meczach z tym rywalem łodzianie zdobyli 108 goli. Najskuteczniejszy w starciach z Zagłębiem okazał się Władysław Soporek, autor aż dziewięciu bramek.

Bilans ligowy ŁKS vs. Zagłębie Sosnowiec

• Meczów w lidze: 76
  • Zwycięstw ŁKS-u / Remisów / Porażek: 30 / 24 / 22
  • Bramki: 108-87