Aktualności

Ciekawe, że… Przed meczem z Podbeskidziem

11
14 / 09 / 2021

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Cztery ostatnie mecze ŁKS-u z Podbeskidziem zakończyły się zwycięstwami łodzian. W niedzielę szansa na przedłużenie tej świetnej serii.

 • Jeśli ŁKS wygrywał z Podbeskidziem na zapleczu ekstraklasy, to zawsze schodził z boiska z czystym kontem (1:0, 3:0, 1:0, 3:0).
 • Łodzianie najczęściej trafiają do bramki Podbeskidzia w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Pomiędzy 31. a 45. minutą ełkaesiacy zdobyli w spotkaniach z „Góralami” już 6 goli.
 • ŁKS dwukrotnie zdobył gola w ostatniej minucie meczów z Podbeskidziem. Bramka Sławomira Pacha w 2003 roku zapewniła łodzianom zwycięstwo 1:0, natomiast gol Marcina Mięciela w 2010 roku uratował remis (1:1).
 • Jeśli ŁKS pierwszy zdobywał bramkę, zawsze zgarniał komplet punktów w starciach z Podbeskidziem (pięć meczów).
 • Osiem spotkań z Podbeskidziem łodzianie zdołali zakończyć z czystym kontem. Piłkarzom z Bielska-Białej nie pozwolili się pokonać: Jakub Skrzypiec (2 mecze z Podbeskidziem na „zero” z tyłu”), Bogusław Wyparło (3), Pavle Velimirović (1) i Michał Kołba (2).
 • Aż dziesięć z osiemnastu zdobytych przez ŁKS goli w meczach z Podbeskidziem to dzieło pomocników. Pięć trafień zanotowali napastnicy, a trzy bramki zdobyli obrońcy.
 • W meczach ŁKS-u z Podbeskidziem najczęstszym wynikiem jest dotąd 3:0. Trzykrotnie z takiego zwycięstwa cieszyli się łodzianie, a raz piłkarze z Bielska-Białej.
 • Tylko raz ełkaesiacy zdołali w meczu z Podbeskidziem odrobić straty z nawiązką. W 2011 roku w ekstraklasie „Górale” objęli w Łodzi prowadzenie, ale gole Sebastiana Szałachowskiego i Marka Saganowskiego przechyliły po przerwie szalę zwycięstwa na stronę „Rycerzy Wiosny”.
 • Niedzielny mecz będzie siedemnastym ligowym starciem ŁKS-u z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek tej rywalizacji sięga drugoligowego sezonu 2002/2003, kiedy „Górale” wygrali 2:1 na własnym boisku.
 • Pierwsze ligowe zwycięstwo nad Podbeskidziem łodzianie odnieśli 22 listopada 2003 roku, dzięki wspomnianej wcześniej bramce zdobytej przez Sławomira Pacha w ostatnich sekundach meczu. Dwa lata później ŁKS też okazał się w Łodzi lepszy, a wygraną 3:0 zapewniły dwa trafienia Arkadiusza Mysony oraz bramka Dariusza Kłusa.
 • Zwycięstwami łodzian zakończyły się również cztery ostatnie pojedynki. W sezonie 2018/2019 na zapleczu ekstraklasy Podbeskidzie nie tylko nie zdołało zdobyć punktu w dwumeczu z ŁKS-em, ale i choćby jednego gola. W Bielsko-Białej i w Łodzi łodzianie wygrali 3:0. Ozdobą pierwszego spotkania była piękna bramka Macieja Wolskiego, natomiast w al. Unii 2 kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Bartłomiej Kalinkowski.

Ligowy bilans meczów z Podbeskidzie Bielsko-Biała

 • Meczów w lidze: 16
 • Zwycięstw ŁKS-u / Remisów / Porażek: 6 / 5 / 5
 • Bramki: 18:14 dla ŁKS-u
 • Najwięcej goli dla ŁKS-u: Rafał Kujawa, Patryk Bryła (3)
 • Najwyższe zwycięstwo ŁKS-u: 3:0
 • Ostatni mecz: 3:0 (Bryła, Kalinkowski, Kujawa)

Wszyscy zdobywcy goli dla ŁKS-u w meczach z Podbeskidziem

 • ⚽⚽⚽ 3 – Rafał Kujawa, Patryk Bryła
 • ⚽⚽ 2 – Arkadiusz Mysona
 • 1 – Cezary Czpak, Sławomir Pach, Dariusz Kłus, Artur Gieraga, Marcin Mięciel, Sebastian Szałachowski, Marek Saganowski, Wojciech Łobodziński, Maciej Wolski, Bartłomiej Kalinkowski


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]