Ciekawe, że… Przed meczem z Podbeskidziem

11
14 / 09 / 2021

Cztery ostatnie mecze ŁKS-u z Podbeskidziem zakończyły się zwycięstwami łodzian. W niedzielę szansa na przedłużenie tej świetnej serii.

• Jeśli ŁKS wygrywał z Podbeskidziem na zapleczu ekstraklasy, to zawsze schodził z boiska z czystym kontem (1:0, 3:0, 1:0, 3:0).
  • Łodzianie najczęściej trafiają do bramki Podbeskidzia w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Pomiędzy 31. a 45. minutą ełkaesiacy zdobyli w spotkaniach z „Góralami” już 6 goli.
  • ŁKS dwukrotnie zdobył gola w ostatniej minucie meczów z Podbeskidziem. Bramka Sławomira Pacha w 2003 roku zapewniła łodzianom zwycięstwo 1:0, natomiast gol Marcina Mięciela w 2010 roku uratował remis (1:1).
  • Jeśli ŁKS pierwszy zdobywał bramkę, zawsze zgarniał komplet punktów w starciach z Podbeskidziem (pięć meczów).
  • Osiem spotkań z Podbeskidziem łodzianie zdołali zakończyć z czystym kontem. Piłkarzom z Bielska-Białej nie pozwolili się pokonać: Jakub Skrzypiec (2 mecze z Podbeskidziem na „zero” z tyłu”), Bogusław Wyparło (3), Pavle Velimirović (1) i Michał Kołba (2).
  • Aż dziesięć z osiemnastu zdobytych przez ŁKS goli w meczach z Podbeskidziem to dzieło pomocników. Pięć trafień zanotowali napastnicy, a trzy bramki zdobyli obrońcy.
  • W meczach ŁKS-u z Podbeskidziem najczęstszym wynikiem jest dotąd 3:0. Trzykrotnie z takiego zwycięstwa cieszyli się łodzianie, a raz piłkarze z Bielska-Białej.
  • Tylko raz ełkaesiacy zdołali w meczu z Podbeskidziem odrobić straty z nawiązką. W 2011 roku w ekstraklasie „Górale” objęli w Łodzi prowadzenie, ale gole Sebastiana Szałachowskiego i Marka Saganowskiego przechyliły po przerwie szalę zwycięstwa na stronę „Rycerzy Wiosny”.
  • Niedzielny mecz będzie siedemnastym ligowym starciem ŁKS-u z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek tej rywalizacji sięga drugoligowego sezonu 2002/2003, kiedy „Górale” wygrali 2:1 na własnym boisku.
  • Pierwsze ligowe zwycięstwo nad Podbeskidziem łodzianie odnieśli 22 listopada 2003 roku, dzięki wspomnianej wcześniej bramce zdobytej przez Sławomira Pacha w ostatnich sekundach meczu. Dwa lata później ŁKS też okazał się w Łodzi lepszy, a wygraną 3:0 zapewniły dwa trafienia Arkadiusza Mysony oraz bramka Dariusza Kłusa.
  • Zwycięstwami łodzian zakończyły się również cztery ostatnie pojedynki. W sezonie 2018/2019 na zapleczu ekstraklasy Podbeskidzie nie tylko nie zdołało zdobyć punktu w dwumeczu z ŁKS-em, ale i choćby jednego gola. W Bielsko-Białej i w Łodzi łodzianie wygrali 3:0. Ozdobą pierwszego spotkania była piękna bramka Macieja Wolskiego, natomiast w al. Unii 2 kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Bartłomiej Kalinkowski.