Drużyna

Znamy rywali w Okręgowym Pucharze Polski

01.09.2021

01.09.2021

Znamy rywali w Okręgowym Pucharze Polski

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Od trzeciej rundy rozpoczną zmagania w Okręgowym Pucharze Polski zawodnicy ŁKS II i ŁKS III. Na tym etapie zmagań los przydzielił im za rywali odpowiednio drużyny Term Uniejów i Magnata Sierpów. Mecze mają odbyć się 15 września, a oba nasze zespoły o awans do czwartej rundy powalczą na wyjazdach.

ŁKS II to – przypomnijmy – finalista nie tylko okręgowego, ale i wojewódzkiego szczebla Pucharu Polski w minionym sezonie. W całych rozgrywkach sposób na drużynę prowadzoną przez Marcina Matysiaka znaleźli dopiero w wielkim finale zawodnicy Unii Skierniewice, którzy przy al. Unii 2 wygrali 3:1. Wcześniej rezerwy ŁKS-u wygrywały kolejno z: Borutą Zgierz 1:0, Sokołem Aleksandrów Łódzki 3:2, Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:1 i RKS-em Radomsko 1:0.

Ełkaesiakom w najbliższych miesiącach marzy się co najmniej powtórka z poprzednich rozgrywek i aby tego dokonać najpierw muszą oni uporać się z przeciwnikiem z Uniejowa, który… jest rywalem ŁKS III w łódzkiej klasie okręgowej. Jedenastka ze jedynego w naszym województwie uzdrowiska zmagania w lidze rozpoczęła od dwóch wygranych i jednej porażki, co na razie daje jej szóste miejsce w stawce 16 zespołów (za GKS-em Ksawerów, Nerem Poddębice i Włókniarzem Pabianice – wszyscy z kompletem punktów – oraz ŁKS III i KAS-em Konstantynów Łódzki, które wywalczyły po sześć punktów). Co ciekawe, w najbliższej kolejce ekipa z Uniejowa podejmować będzie właśnie ŁKS III, a w weekend poprzedzający pucharowy mecz przyjdzie jej zawalczyć na boisku UKS SMS Łódź.

ŁKS III w zeszłym sezonie, jeszcze jako drużyna z klasy A, na pucharowym szlaku potknęła się dopiero na czwartej przeszkodzie. Najpierw pewnie rozprawiła się bowiem z LZS Justynów 5:0, potem jeszcze bardziej efektownie ograła KKS Koluszki 9:0, a następnie zwyciężyła Orzeł Parzęczew 4:0. Doświadczenia i umiejętności zabrakło dopiero w konfrontacji z trzecioligowym Sokołem Aleksandrów Łódzki (0:8).

Młodzi ełkaesiacy celują teraz w poprawienie wyniku sprzed roku. Prowadzeni przez Mariusza Zasadę i Michała Zientarskiego na początek będą musieli pokonać Magnata Sierpów, który występuje w grupie 4 łódzkiej klasy A. Obecny sezon wspomniana drużyna rozpoczęła od dwóch wygranych i w tabeli jedynie gorszym bilansem ustępuje Kotanowi Ozorków, rezerwom KS Kutno oraz Świnicom Warckim. Przed pucharowym bojem z ŁKS III zawodników z gminy Ozorków czekają jeszcze ligowe starcia z Witonianką Witonia (na wyjeździe) oraz z Maliną Piątek (na własnym obiekcie).

Poniżej komplet par 1/16 finału OPP:

 • Termy Uniejów – ŁKS II Łódź
 • Magnat Sierpów – ŁKS III Łódź
 • KP Byszewy – Zjednoczeni Stryków
 • Saints Łódź – Stal Głowno
 • GKS Ksawerów – AKS SMS Łódź
 • Boruta II Zgierz/GLKS Dłutów – Orzeł Parzęczew
 • KAS Konstantynów – KS Kutno
 • Witonianka Witonia – Andrespolia Wiśniowa Góra
 • LKS Różyca – Sokół Aleksandrów
 • Górnik Łęczyca – MKP-Boruta Zgierz
 • Włókniarz Zgierz – Sokół II Aleksandrów
 • LKS Gałkówek – Victoria Rąbień
 • Włókniarz II Pabianice – GLKS Sarnów/Dalików
 • Iskra Dobroń – Włókniarz Pabianice
 • KS II Kutno – Widzew II
 • Termy Ner Poddębice – Zawisza Rzgów