Będzie meczycho! W niedzielę gramy ze Stalą Rzeszów

11 / 03 / 2023

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W niedzielę chodź z nami na stadion Króla, bo zapowiada się naprawdę ciekawy piłkarski spektakl! W 23. kolejce Fortuna 1 Ligi ŁKS zmierzy się ze Stalą Rzeszów. Początek o godz. 12.40. Bilety wciąż w sprzedaży, ale nie czekajcie na ostatnią chwilę.

Przed 23. kolejką ŁKS prowadził w tabeli Fortuna 1 Ligi (po piątkowym zwycięstwie nad Chojniczanką o punkt wyprzedził nas Ruch Chorzów) z pięcioma „oczkami” przewagi nad strefą barażową, do której po ostatnim zwycięstwie nad Chojniczanką Chojnice (3:1) zbliżyła się właśnie Stal Rzeszów.

Oba zespoły będą więc grały w niedzielę o pełną pulę i obu nie brakuje argumentów stricte piłkarskich, o czym świadczy chociażby siła ognia, tak jednych jak i drugich. ŁKS z 40 golami na koncie był dotąd po Arce Gdynia najskuteczniejszym pierwszoligowcem, natomiast rzeszowianie (36 goli) w tej klasyfikacji plasowali się tuż za podium. Bezbramkowego remisu raczej się nie spodziewamy. Będą gole, będą emocje, będzie na czym oko zawiesić.

Ełkaesiacy zakończyli w Niepołomicach bardzo długą, bo trwającą ponad pół roku serię meczów bez porażki, więc w myśl zasady, że koniec jednej opowieści jest początkiem nowej, liczymy na kolejne mocne otwarcie. Okazja ku temu znakomita, bo Pirulo i spółka mają ze Stalą rachunki do wyrównania (jesienna porażka 0:1 w Rzeszowie), a w przypadku pomyślnego wyniku wrócą na fotel lidera. Drużynie nie pomogą Artemijus Tutyskinas i Mieszko Lorenc.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Nasz rywal jest beniaminkiem, ale gra bardzo odważnie. Postaramy się narzucić swój styl gry. Spodziewam się otwartego spotkania z dwóch stron.

Stal w tym roku nie uznaje kompromisów. Beniaminek Fortuna 1 Ligi wygrał dwa mecze (1:0 z Puszczą Niepołomice i 3:1 z Chojniczanką Chojnice) i dwa też przegrał (0:1 z Górnikiem Łęczna i 0:2 z Ruchem Chorzów). Co prawda na wyjazdach zespół trenera Daniela Myśliwca wygrał w tym sezonie tylko dwa spotkania (ze Skrą Częstochowa i Sandecją Nowy Sącz), lecz na uwagę zwraca nie tylko wspomniana już wcześniej skuteczność rzeszowian, czyli aż 36 zdobytych do tej pory goli, ale i liczba zawodników (13), którzy wpisali się na listę strzelców, na czele z najskuteczniejszym Andreją Prokiciem (7 goli). Stal na pewno będzie w Łodzi bardzo zmotywowana, o czym świadczą przedmeczowe wypowiedzi jej szkoleniowca.

Daniel Myśliwiec (trener Stali): Gdzie leży fenomen ŁKS-u? Po analizie rywala dokonanej przez mój sztab doszedłem do wniosku, że to nie jest przypadkowa drużyna. Cieszę się na tą rywalizację. […] Drużynie o tak wysokiej kulturze gry, możemy przeciwstawić swoją kulturę gry.

Jutrzejsze spotkanie będzie 18. ligowym starciem ŁKS-u ze Stalą Rzeszów. Większość z nich rozegrano w latach 60. i 70. ŁKS czterokrotnie cieszył się z kompletu punktów, pięć meczów wygrała Stal (w tym w rundzie jesiennej bieżących rozgrywek), a osiem spotkań zakończyło się remisem. Najczęściej do bramki Stali trafiali Jerzy Sadek, Jacek Kowarski i Witold Nowak.

• Oba zespoły w tym sezonie zremisowały tylko 5 meczów.
  • W dziesięciu ostatnich meczach na stadionie Króla ŁKS zawsze zdobywał gola.
  • ŁKS jeszcze nie zremisował bezbramkowo w tym sezonie.

Niedzielne spotkanie, które sędziuje Tomasz Wajda (arbiter będzie miał do dyspozycji VAR) rozpocznie się o godz. 12.40. Bilety na mecz ŁKS-u ze Stalą Rzeszów możecie zakupić cały czas za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl), a w dniu meczu w kasach biletowych znajdujących w al. Unii Lubelskiej (czynne od godz. 10).

Kibicom ŁKS-u, którzy nie będą mogli być z nami, polecamy transmisję radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź, transmisję w Polsacie Sport lub aplikacji Polsat Box Go (w modelu subskrypcyjnym na platformie Polsat Box Go lub w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE). Część środków ze sprzedaży dostępów do transmisji Polsat Box Go zasili budżety pierwszoligowców. Skorzysta więc i ŁKS, o ile przejdziecie na stronę meczu łodzian za pośrednictwem tych linków: