Bartosz Krymarys: Skupiamy się na ewolucji

Bartosz Krymarys: Skupiamy się na ewolucji

01.02.2024

O ewolucji procesu szkolenia, planach na najbliższe lata, a także narzędziach wykorzystywanych przez trenerów w celu kreowania świadomych i kreatywnych piłkarzy opowiada Bartosz Krymarys, koordynator piłki jedenastoosobowej w Akademii ŁKS.

Bartosz Krymarys (Akademia ŁKS): Postanowiliśmy, że nie będziemy robić rewolucji, a skupimy się na ewolucji. Rzeczy, które wcześniej sobie wypracowaliśmy są dobre, więc teraz próbujemy je usystematyzować tak, żeby nasze szkolenie nastawić na rozwój jednostek. Zależy nam na tym, aby zawodnicy wychodzili z Akademii ŁKS gotowi do grania w pierwszym zespole. W tym celu już jakiś czas temu wprowadziliśmy nowe narzędzia, w tym m.in. treningi pozycyjne, na których uczymy zawodników Akademii podstawowych zachowań z DNA ŁKS-u czy indywidualne treningi techniki […] Co miesiąc na jeden mikrocykl przesuwamy do starszej drużyny trzech zawodników. To nagroda nie tylko za postępy na boisku, ale i za to, jaką postawę prezentują poza boiskiem i w szkole.