Klub

Cześć Mladen! Baltika Kaliningrad czwartym rywalem ŁKS w Side

31.01.2021

31.01.2021

Cześć Mladen! Baltika Kaliningrad czwartym rywalem ŁKS w Side

fot. ФК Балтика

Piłkarze ŁKS-u w trakcie pobytu w Turcji rozegrają cztery sparingi. Ostatnim rywalem ełkaesiaków w Side będzie Baltika Kaliningrad. Kapitanem rosyjskiej drużyny jest doskonale znany w Łodzi Mladen Kašćelan.

Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego w trakcie obozu przygotowawczego w Side zmierzyli się z już dwoma przedstawicielami najwyższej klasy rozgrywkowej w Serbii (0:1 z FK Radnički Nisz i 1:0 FK Indjija), a już w środę zagrają z ukraińską FK Ołeksandrija (3 lutego w Belek).

Nie będzie to jednak ostatni sparing łodzian w Turcji, bo na piątek 5 lutego zaplanowano jeszcze jedną grę kontrolną. Tego dnia ełkaesiacy zmierzą się w Side (godz. 9) z występującą w rozgrywkach Pierwyj diwizion (drugi poziom rozgrywkowy w Rosji) Baltiką Kaliningrad.

Klub z Kaliningradu powstał w latach 50. XX wieku, a jego największym osiągnięciem są występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Rosji w latach 90. W 1996 roku Baltika zajęła siódme miejsce w tabeli, a dwa lata później wystąpiła nawet w Pucharze Intertoto.

fot. Adam Ciereszko / Cyfrasport

W obecnym sezonie podopieczni trenera Evgenija Kaleshina zajmują po 26 spotkaniach dziewiąte miejsce na zapleczu rosyjskiej „ekstraklasy”, a obecnie przebywają w Turcji, gdzie rozegrali dotąd trzy sparingi (wygrane 2:0 z serbskimi FK Čukarički i FK Voždovac oraz porażka 0:1 z Torpedo Moskwa).

W kadrze czwartego rywala łodzian w Turcji znajduje się bardzo dobrze wspominany przez łódzkich kibiców Mladen Kašćelan. Słynący z ambitnej walki na boisku Czarnogórzec, były reprezentant swojego kraju, w barwach ŁKS-u rozegrał 55 ligowych meczów i zdobył dwa gole. Teraz jest kapitanem Baltiki, gdzie występuje od 2019 roku.

– Kaliningrad to fajne miejsce, więc jestem zadowolony. Gram w piłkę, a wolne chwile poświęcam rodzinie – mówił kilkanaście miesięcy temu piłkarz, który zapewnił wtedy, że nadal pamięta o ŁKS-ie. – Z Łodzi i z ŁKS-u mam wiele ciepłych wspomnień, ale wygrane 2:0 derby z Widzewem wszystko biją na głowę. Zwłaszcza ta szalona radość po ostatnim gwizdku, gdy przez kilkadziesiąt minut świętowaliśmy zwycięstwo z kibicami – dodał wtedy Mladen Kašćelan.

Dodajmy, że mecz z Baltiką Kalinigrad będzie ostatnim meczem ełkaesiaków przed wznowieniem piłkarskich zmagań wiosną, a konkretnie przed starciem w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, czyli zaplanowanym na 9 lutego spotkaniem z Legią Warszawa.

Plan sparingowy piłkarzy ŁKS-u:

  • 28 stycznia – 0:1 z FK Radnički Nisz (Serbia) – Side
  • 30 stycznia – 1:0 z FK Indjija (Serbia) – Side
  • 3 lutego – FK Ołeksandrija (Ukraina) – Belek
  • 5 lutego – Baltiką Kaliningrad (Rosja) – Side