Klub

Poprawka z Serbami. W sobotę drugi sparing

30.01.2021

30.01.2021

Poprawka z Serbami. W sobotę drugi sparing

Dziś (tj. w sobotę) piłkarze ŁKS-u rozegrają drugi mecz sparingowy. Dla naszego rywala – serbskiego FK Indjija – będzie to próba generalna przed zbliżającą się inauguracją rundy wiosennej.

W czwartek formę przebywających w Turcji podopiecznych trenera Wojciecha Stawowego sprawdziła siódma drużyna ligi serbskiej (FK Radnički Nisz pokonał ŁKS 1:0), natomiast dziś sprawdzi ją zajmująca piętnaste miejsce w tych samych rozgrywkach FK Indjija, piłkarski pupil położonego w południowej Wojwodinie miasta Inđija.

Popularna „Zelena Armija” w bieżących rozgrywkach serbskiej Super Liga w dziewiętnastu meczach zdobyła 18 punktów, więc wiosną znów będzie bronić się przed spadkiem.

W ubiegłą sobotę przebywający w Antalyi podopieczni trenera Dejana Celara pokonali 2:1 moskiewskie Czertanowo po golach Zeljko Dimitrova i Djordje Pantelicia, natomiast zaplanowany na wtorek sparing z ukraińskim Sportywnyj Kłub „Dnipro-1” został odwołany ze względu na fatalne warunki pogodowe. Spotkanie z ŁKS-em będzie dla Serbów bardzo istotne. FK Indjija pierwszy mecz rundy wiosennej z FK Čukarički rozegra już 6 lutego, więc sparing z łódzkim klubem jest dla tego zespołu czymś w rodzaju próby generalnej.

Ełkaesiacy mają niewiele więcej czasu od swoich sobotnich rywali (już 9 lutego mecz z Legią Warszawa w Pucharze Polski), więc każda gra kontrolna i dla naszych piłkarzy jest szalenie ważna. W dzisiejszym meczu trener Wojciech Stawowy będzie miał do dyspozycji większość zawodników, wyłączając z tego odpoczywających ze względu na drobne urazy Samuela Corrala i Tomasza Nawotkę oraz Arkadiusza Malarza (nasz kapitan jest zdrowy, ale w sobotę między słupkami bramki staną młodzieżowcy).

Sobotni mecz „Rycerzy Wiosny” z FK Indjija rozpocznie się na boisku w Side o godz. 13 czasu polskiego. Po jego zakończeniu na naszej stronie internetowej oraz klubowych profilach na portalach społecznościowych znajdziecie relację, zdjęcia, wypowiedzi pomeczowe i skrót wideo. Relację tekstową z najważniejszych sytuacji tego sparingu przeprowadzimy natomiast na Twitterze.