Drużyna

Artemijus Tutyskinas powołany do reprezentacji Litwy

03.09.2022

03.09.2022

Artemijus Tutyskinas powołany do reprezentacji Litwy

Nowy piłkarz ŁKS-u Artemijus Tutyskinas otrzymał powołanie do reprezentacji Litwy na dwa wrześniowe mecze Ligi Narodów UEFA.

Wśród zawodników powołanych przez selekcjonera reprezentacji Litwy Valdasa Ivanauskasa na mecze Ligi Narodów UEFA z Wyspami Owczymi i Luksemburgiem jest piłkarz ŁKS-u Artemijus Tutyskinas. Litwini zmierzą się w Wilnie z Wyspami Owczymi w czwartek 22 września, a z Luksemburgiem zagrają na wyjeździe trzy dni później. Po czterech spotkaniach Litwa zajmuje czwarte miejsce w grupie 1 Ligi Narodów UEFA C (za Turcją, Luksemburgiem i Wyspami Owczymi).

Przypomnijmy, że wypożyczony do ŁKS-u z włoskiego FC Crotone z opcją wykupu Artemijus Tutyskinas w przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach Litwy (U-17 i U-21), a także zaliczył trzy mecze w pierwszej reprezentacji swojego kraju (w 2021 roku zagrał w spotkaniach z Włochami, Kuwejtem i Turcją). Teraz przy okazji dwóch wrześniowych meczów Ligi Narodów UEFA będzie miał szansę poprawić ten dorobek.