Aleksander Bobek w reprezentacji Polski U-21

Aleksander Bobek w reprezentacji Polski U-21

fot. Borys Gogulski / Cyfrasport

Wśród zawodników powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 na wrześniowe mecze eliminacji do mistrzostw Europy znalazł się Aleksander Bobek. To pierwsze powołanie dla wychowanka ŁKS-u w tej kategorii wiekowej.

Ełkaesiak znalazł się wśród 23 zawodników powołanych przez selekcjonera Michała Probierza na najbliższe mecze kadry do lat 21. Biało-czerwoni zmierzą się wkrótce z Kosowem w Płocku (8 września, początek o godz. 20) i z Estonią w Tallinie (12 września, godz. 18).

Aleksander Bobek jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego i uczniem Szkoły Marcina Gortata. 19-letni golkiper w bieżącym sezonie rozegrał sześć meczów w PKO BP Ekstraklasy, znajduje się na czele golkiperów z największą liczbą udanych interwencji, poza tym wyróżniano go umieszczeniem w jedenastkach kolejki, a także (to po meczu z Koroną Kielce) tytułem zawodnika kolejki. Latem nasz bramkarz uczestniczył wraz z reprezentacją Polski do lat 19 w mistrzostwach Europy. Teraz po raz pierwszy weźmie udział w zgrupowaniu kadry do lat 21.

Reprezentacja Polski do lat 21 – powołani:

• Bramkarze: Kacper Bieszczad (Raków Częstochowa), Aleksander Bobek (ŁKS Łódź), Kacper Tobiasz (Legia Warszawa)
  • Obrońcy: Łukasz Bejger (Śląsk Wrocław), Bartłomiej Kłudka (Zagłębie Lubin), Kasjan Lipkowski (Arka Gdynia), Miłosz Matysik (Jagiellonia Białystok), Ariel Mosór (Piast Gliwice), Patryk Peda (SPAL 2013), Maksymilian Pingot (Lech Poznań), Tomasz Wójtowicz (Ruch Chorzów)
  • Pomocnicy: Jan Biegański (Lechia Gdańsk), Mateusz Łęgowski (US Salernitana 1919), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Jakub Myszor (Cracovia), Maximilian Oyedele (Manchester United), Arkadiusz Pyrka (Piast Gliwice), Michał Rakoczy (Cracovia), Kajetan Szmyt (Warta Poznań), Kacper Urbański (Bologna)
  • Napastnicy: Aleksander Buksa (WSG Tirol), Filip Szymczak (Lech Poznań), Szymon Włodarczyk (SK Sturm Graz)