Drużyna

Artemijus Tutyškinas znów w kadrze Litwy

29.08.2023

29.08.2023

Artemijus Tutyškinas znów w kadrze Litwy

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Artemijus Tutyškinas otrzymał powołanie do reprezentacji Litwy na wrześniowe mecze z Czarnogórą i Serbią w eliminacjach do mistrzostw Europy. Obrońca ŁKS-u ma na koncie sześć występów w pierwszej kadrze Litwy.

Dla Artemijusa Tutyškinasa to już czwarte takie wyróżnienie odkąd występuje w Łódzkim Klubie Sportowym (w zeszłym sezonie jako zawodnik wypożyczony do ŁKS-u, a od końca czerwca już jako piłkarz naszego klubu). Obrońca będzie miał szansę zmierzyć się z Czarnogórą (7 września, początek o godz. 18) i Serbią (10 września, godz. 20.45) w ramach eliminacji do mistrzostw Europy (w grupie G rywalami Litwinów są także Bułgarzy i Węgrzy).

Dodajmy, że w poprzednim sezonie Artemijus Tutyškinas rozegrał czternaście spotkań w Fortuna 1 Lidze, natomiast w bieżącym zaliczył cztery mecze w PKO BP Ekstraklasie, zdobył zwycięską bramkę w starciu z Koroną Kielce, do tego dołożył dwa spotkania w drugoligowych rezerwach ŁKS-u.