Aleksander Bobek z powołaniem do reprezentacji Polski U-19

Aleksander Bobek z powołaniem do reprezentacji Polski U-19

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Wśród zawodników powołanych przez Marcina Brosza, selekcjonera reprezentacji Polski do lat 19, na listopadowe zgrupowanie i turniej towarzyski, który zostanie rozegrany na Malcie, znalazł się bramkarz ŁKS-u Aleksander Bobek.

Selekcjoner Marcin Brosz powołał do reprezentacji Polski do lat 19 dwudziestu zawodników. Przed naszymi reprezentantami w tej kategorii wiekowej zgrupowanie oraz towarzyski turniej na Malcie. Jednym z piłkarzy, który znalazł uznanie w oczach opiekuna drużyny narodowej U-19, jest Aleksander Bobek, bramkarz ŁKS-u.  W trakcie wspomnianego turnieju reprezentacja Polski do lat 19 zmierzy się z Niemcami (23 listopada w Gozo), Portugalią (26 listopada w Ta’ Qali) i Maltą (29 listopada w Ta’ Qali).

Aleksander Bobek jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego i uczniem Szkoły Marcina Gortata. 18-letni golkiper w bieżącym sezonie rozegrał cztery mecze w trzecioligowych rezerwach oraz osiem spotkań w pierwszej drużynie (siedem w Fortuna 1 Lidze i jedno w Fortuna Pucharze Polski), przyczyniając się do świetnych wyników osiągniętych przez zespół trenera Kazimierza Moskala.

Znakomita postawa naszego młodego bramkarza, który w tym sezonie zachował dwa czyste konta w pierwszej drużynie i m.in. obronił rzut karny w meczu z Arką Gdynia, nie umknęła uwadze nie tylko selekcjonera reprezentacji Polski do lat 19, ale i organizatorom rozgrywek Fortuna 1 Ligi, którzy umieścili Aleksandra Bobka w gronie pięciu kandydatów do miana piłkarza października na zapleczu ekstraklasy.

Lista powołanych zawodników do reprezentacji Polski U-19:

• Dominik Biniek (Blackburn Rovers FC, Anglia)
  • Aleksander Bobek (ŁKS Łódź)
  • Miłosz Brzozowski (FC Hansa Rostock, Niemcy)
  • Dawid Bugaj (SPAL 2013, Włochy)
  • Igor Drapiński (Wisła Płock)
  • Iwo Kaczmarski (Empoli FC, Włochy)
  • Filip Koperski (Lechia Gdańsk)
  • Tommaso Guercio (FC Internazionale Milano, Włochy)
  • Filip Kocaba (Zagłębie Lubin)
  • Mateusz Kowalski (Jagiellonia Białystok)
  • Antoni Kozubal (Lech Poznań)