Drużyna

Aleksander Bobek „Piłkarzem Października”? Zagłosuj!

02.11.2022

02.11.2022

Aleksander Bobek „Piłkarzem Października”? Zagłosuj!

Nas przekonywać nie trzeba, ale możemy przekonać innych, głosując na Aleksandra Bobka w plebiscycie Fortuna 1 Liga na Piłkarza Miesiąca. Październikowego zwycięzcę wyłoni głosowanie kibiców oraz panel ekspertów. Warto dodać, że laureat wskaże cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek, tj. firma Fortuna, przekaże 10 000 zł.

Wśród nominowanych znaleźli się piłkarze GKS Katowice, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Wisły Kraków, Puszczy Niepołomice oraz zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego – Aleksander Bobek. Nasz bramkarz rozegrał w październiku cztery ligowe mecze, żadnego z nich ełkaesiacy nie przegrali, a sam golkiper zachował dwa czyste konta, obronił rzut karny oraz w sumie trzynaście strzałów, przyczyniając się do bardzo dobrego wyniku całej drużyny.

Zawodnicy nominowani w plebiscycie Fortuna 1 Ligi na piłkarza października:

  • Jakub Arak (GKS Katowice)
  • Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
  • Aleksander Bobek (ŁKS Łódź)
  • Luis Fernandez (Wisła Kraków)
  • Piotr Mroziński (Puszczy Niepołomice)

Kibice mogą oddać głos na swojego faworyta do czwartku (3 listopada, 12:00)  na oficjalnej stronie Fortuna 1 Ligi na portalu Facebook (TUTAJ). W tym czasie swoich kandydatów wskaże też panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Zwycięzca głosowania kibiców otrzyma 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte będzie 1 punkt. Piłkarzem Października zostanie zawodnik, który uzyska najwięcej punktów spośród nominowanych.

Głosowanie na Piłkarza Miesiąca będzie uzupełnieniem innych akcji CSR-owych zainicjowanych przez Fortunę: #FortunaGdyPełnaTrybuna i #FortunaZaGole, które zapisały się w świadomości kibiców Fortuna 1 Ligi i były z powodzeniem realizowane w poprzednich sezonach.