Akademia Klasy Ekstra grała w Akademii ŁKS

Akademia

Akademia Klasy Ekstra grała w Akademii ŁKS

22.05.2024

22.05.2024

fot. Jacek Prondzynski

Trzysta dzieci, młodzi piłkarze, uczniowie szkół, gry i zabawy, a to wszystko działo się we wtorek w Akademii ŁKS.  Za nami Akademia Klasy Ekstra czyli wydarzenie zorganizowane przez Fundację Ekstraklasy we współpracy z Łódzkim Klubem Sportowym.

Przypomnijmy, że tegoroczne turnieje Akademii Klasy Ekstra to już 9. edycja tego projektu. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekstraklasy, projekt finansuje Ekstraklasa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, a zakłada on organizację rozgrywek piłkarskich dla dzieci ze wsparciem każdego z klubów Ekstraklasy.

We wtorek przyszedł czas na Łódzki Klub Sportowy, więc w ośrodku treningowym Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej w Łodzi od rana działo się bardzo dużo – imprezę otworzył prezes ŁKS-u Jarosław Olszowy, potem była wielka rozgrzewka z udziałem wszystkich młodych zawodników (w sumie aż 300!), pokaz Teqball prowadzony przez reprezentantów Polski w tej dyscyplinie, strefa Fitlight i Czas Reakcji, dmuchańce, piłkarzyki, piłkarski dart oraz gwóźdź programu w postaci turniejów piłkarskich.

Do rywalizacji stanęli zawodnicy z rocznika 2013 oraz ich młodsi koledzy z kategorii wiekowej U-9 (to w ramach turnieju Funino, czyli gier sportowych). Tutaj obejrzeliśmy wiele pięknych goli, nie zabrakło zaciętej rywalizacji i tego co najważniejsze, czyli emocji oraz radości, bo chociaż nikt nie zamierzał odstawiać nogi, w Akademii ŁKS we wtorek liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Całość zwieńczyła ceremonia zakończenia turnieju, w trakcie której każdy uczestnik otrzymał nagrody.

– We wtorek w Akademii ŁKS motywem przewodnim była dobra zabawa i uśmiech na twarzy. Pogoda sprzyjała, więc myślę, że wszyscy bawili się naprawdę dobrze – podsumował imprezę dyrektor Akademii ŁKS Krystian Kierach, a dodajmy, że ełkaesickich akcentów było więcej, bo na wydarzeniu pojawili się też piłkarze pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego, więc nie zabrakło autografów i wspólnych fotografii ( Dani Ramirez sprawdził się nawet w Teqballu).

Dodajmy na koniec, że 9. edycja Akademii Klasy Ekstra trwa dalej, więc teraz czas na kolejne kluby PKO BP Ekstraklasy. Wydarzenie zakończy się 26 maja na obiektach Legii Warszawa, a głównym celem projektu jest promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie aktywnego trybu życia oraz zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności.