Akademia

2. Liga: Z rezerwami Zagłębia

18.05.2024

18.05.2024

2. Liga: Z rezerwami Zagłębia

fot. Łukasz Grochala | Cyfrasport

Dwie drużyny rezerw ŁKS zagrają w najbliższych dniach na wyjeździe. W 2. Lidze starcie sąsiadów w tabeli, czyli drugich zespołów ŁKS-u i Zagłębia Lubin, natomiast w IV lidze ŁKS III Łódź zmierzy się z Orkanem Buczek.

Zanim w poniedziałek w Lubinie w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy zmierzą się pierwsze zespoły Zagłębia i ŁKS-u, dzień wcześniej dojdzie do starcia drugich drużyn tych klubów na trzecim poziomie rozgrywkowym. Jeśli dobrze liczymy, ełkaesiacy dzięki remisowi z Radunią Stężyca (2:2) i wynikom innych spotkań są już pewni utrzymania w 2. Lidze i chociaż widmo spadku nie zaglądało za bardzo w oczy naszym piłkarzom w tym roku, z pewnością załatwienie tej sprawy wprowadzi w poczynania podopiecznych trenera Marcina Pogorzały nieco więcej spokoju.

Drugiej drużynie Zagłębia Lubin też już raczej nie grozi nic złego (10. miejsce w tabeli z 43 punktami na koncie; cztery oczka nad strefą spadkową), lecz nie ma co liczyć na taryfę ulgową, bo w trzech ostatnich spotkaniach Miedziowi zdobyli tylko punkt i zapewne zechcą w swoim domu zrehabilitować się za ostatnie niepowodzenia, a przy okazji zrewanżować się ełkaesiakom za jesienną porażkę w Łodzi, gdzie wygraliśmy 2:1 po golach Oliwiera Sławińskiego i Jana Kuźmy. Ostatni z wymienionych będzie mógł pomóc drużynie także teraz, bo w poprzedniej kolejce odcierpiał karę za nadmiar żółtych kartoników.

Początek spotkania 33. kolejki 2. Ligi: Zagłębie II Lubin  – ŁKS II Łódź w niedzielę (19 maja) o godz. 16. Kibicom ŁKS-u polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

ŁKS III na wyjeździe

W poniedziałek gra pierwszy zespół, w niedzielę drugi, a w sobotę, czyli jako pierwszy w ten weekend o ligowe punkty zagra ŁKS III Łódź. W 27. kolejce IV ligi ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Orkanem Buczek (13. miejsce w tabeli z czterema oczkami straty do łodzian). Początek spotkania w sobotę 18 maja o godz. 16.