Akademia

2. Liga: Zagłębie II – ŁKS II 1:0

19.05.2024

19.05.2024

2. Liga: Zagłębie II – ŁKS II 1:0

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

Starcie rezerw tym razem dla Miedziowych”. 33. kolejce 2. Ligi piłkarze rezerw ŁKS-u przegrali na wyjeździe z drugą drużyną Zagłębia Lubin 0:1.

Pierwsze dwa kwadranse drugoligowego starcia drugich zespołów Zagłębia Lubin i ŁKS-u upłynęły pod znakiem gry toczącej się w środkowej strefie boiska, więc nic dziwnego, że ciekawszych spięć podbramkowych było w tym fragmencie spotkania jak na lekarstwo. Ciekawie zrobiło się dopiero w końcówce pierwszej połowy, gdy po strzale głową Wojciecha Szafranka uratował nas słupek, a łodzianie odpowiedzieli odważną akcją Oliwiera Sławińskiego, zakończoną jednak nieznacznie niecelnym uderzeniem napastnika gości.

Wszystko co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się kilka minut po wznowieniu gry. Najpierw sędzia, pomimo protestów naszych zawodników, podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale tutaj jeszcze się nam upiekło, bo Łukasz Bomba świetną interwencją zatrzymał piłkę po strzale Wojciecha Szafranka z jedenastu metrów. Niestety, zaraz po tym futbolówka wróciła na naszą szesnastkę, na strzał zdecydował się Daniel Dudziński, a piłka, zanim wpadła do siatki po tym uderzeniu, odbiła się jeszcze od głowy obrońcy ŁKS-u.

Nieco kwadrans przed końcem spotkania sytuacja drugiej drużyny ŁKS-u zrobiła się jeszcze bardziej skomplikowana, bo arbiter ukarał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką Ricardo Goncalvesa, więc kilkanaście ostatnich minut podopieczni trenera Pawła Sochackiego grali z przewagą jednego zawodnika. Była jeszcze szansa na uratowanie punktu, bo w 87. minucie kropnął z rzutu wolnego Lamine Coulibaly, lecz tutaj szczęście się uśmiechnęło do miejscowych – piłka odbiła się od poprzeczki.

Rezerwy Zagłębia Lubin pokonały drugi zespół Łódzkiego Klubu Sportowego 1:0, rewanżując się tym samym za jesienną porażkę 1:2 w Łodzi. Przypomnijmy, że ełkaesiacy są już pewni utrzymania w 2. Lidze, a bieżący sezon zakończą meczem z GKS-em Jastrzębie.


32. kolejka 2. Ligi | Zagłębie II Lubin – ŁKS II Łódź 1:0 (0:0)

  • Bramka: 1:0 Daniel Dudziński (55)
  • Żółte kartki: Kolan, Terlecki, Karasiński, Droździk (Zagłębie II), Sławiński, Goncalves (ŁKS II)
  • Czerwona kartka: Goncalves (73 – za dwie żółte)
  • Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko)

Składy:

  • Zagłębie II: Szymon Weirauch – Jakub Kolan, Kacper Lepczyński, Igor Orlikowski (68, Kamil Sochań), Szymon Karasiński, Franciszek Antkiewicz (46, Marcel Reguła), Filip Kocaba (86, Oskar Droździk), Mateusz Kizyma, Daniel Dudziński, Kacper Terlecki, Wojciech Szafranek (66, Rafał Adamski). Trener: Paweł Sochacki.
  • ŁKS II: Łukasz Bomba – Marcel Wszołek, Jakub Pawłowski, Adam Marciniak (85, Jan Jakubczak), Mateusz Książek (46, Lamine Coulibaly), Jędrzej Zając, Yuya Kamon (76, Yadegar Rostami), Ricardo Goncalves, Oliwier Sławiński (61, Mikołaj Lipień), Maciej Śliwa, Alan Siwek (61, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Pogorzała.