4 dni do meczu z Resovią

Drużyna

4 dni do meczu z Resovią

17.05.2023

17.05.2023

Dziś piłkarze lidera pierwszej ligi trenowali na boisku i podobnie będzie to wyglądać aż do niedzielnego meczu z Resovią, w którym do kadry meczowej łodzian będzie mógł wrócić Nacho Monsalve.

Do być może najważniejszego meczu sezonu (wiemy, że się powtarzamy, ale gdy się gra o najwyższe cele, każdy kolejny nabiera takiego znaczenia) pozostały tylko cztery dni, więc ełkaesiacy zamierzają optymalnie wykorzystać ten czas. Wtorek sztab szkoleniowy przeznaczył  na regenerację, natomiast w środę trenowaliśmy już na boisku i tam też odbędą się kolejne jednostki treningowe w czwartek, piątek (tego dnia o godz. 9 wystartuje też trening biegowy z Kazimierzem Moskalem, na który zapraszamy wszystkich kibiców – więcej TUTAJ) oraz w sobotę.

Na spotkaniu z Resovią pojawią się mistrzowie Polski z 1998 roku i właśnie na mistrzowską formę podopiecznych trenera Kazimierza Moskala liczymy wszyscy tego dnia, w czym może tym razem pomóc Nacho Monsalve. Hiszpana zabrakło w kadrze meczowej na starcie z Sandecją Nowy Sącz ze względu na nadmiar żółtych kartek. Teraz, o ile oczywiście tak zdecyduje szkoleniowiec, środkowy obrońca będzie mógł wrócić na boisko, a co równie ważne za kartki tym razem nie musi pauzować żaden z naszych zawodników.

Resovia przyjedzie do Łodzi pokrzepiona dwoma z rzędu zwycięstwami 3:1. O ile wygrana w ubiegłej kolejce na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice nikogo specjalnie nie zaskoczyła, o tyle warto zwrócić uwagę na sukces rzeszowian sprzed dwóch tygodni, gdy 12. obecnie w tabeli drużyna pierwszej ligi wywiozła komplet punktów z Gliwic (zwycięstwo nad Ruchem). Trener Mirosław Hajdo też nie musi się martwić o kartki (żaden z jego zawodników nie pauzuje z tego powodu), pod znakiem zapytania stoi chyba tu tylko ewentualny występ borykającego się ostatnio z problemami zdrowotnymi Łukasza Seweryna.

Bilety online na mecz ŁKS-u z Resovią (i przy okazji spotkanie z mistrzowską drużyną z 1998 roku) można w każdej chwili zakupić za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl), a od piątku 19 maja (godz. 15-19) także w kasach biletowych znajdujących w al. Unii Lubelskiej. Jest nas coraz więcej, więc nie czekajcie z zakupem wejściówki na ostatnią chwilę.