Aktualności

WPP: Unia – ŁKS II 4:2

2
11 / 05 / 2023

Fot. Lens Strong

Piłkarze rezerw ŁKS-u przegrali w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski 2:4 z Unią Skierniewice i to rywale zagrają o trofeum z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Pierwsza połowa środowego półfinału nie przyniosła goli, ale po zmianie stron obejrzeliśmy ich w Nieborowie, gdzie swoje domowe spotkania rozgrywa Unia, aż sześć. Najpierw trzykrotnie do siatki trafili gospodarze (Kamil Sabiłło tuż po przerwie, a potem Mateusz Stępień i Mateusz Magdziarz) i na mniej niż dwadzieścia pięć minut przed końcowym gwizdkiem sytuacja łodzian była niewesoła.

Lider trzeciej ligi nie zamierzał jednak rezygnować i w przeciągu zaledwie pięciu minut za sprawą trafień Igora Lambrechta i Jakuba Romanowicza przewaga naszego rywala stopniała do jednej bramki. Podopieczni trenera Marcina Matysiaka rzucili się do ataku, niestety dla nas, w końcówce Tomasz Bała zdobył dla Unii czwartego gola, więc koniec końców to nasi rywale cieszyli się z awansu do finału.

Przypomnijmy, że druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego w drodze do tej fazy rozgrywek wygrała wcześniej 13:0 z Bzurą Ozorków, 11:1 z Włókniarzem Pabianice, 8:1 z Łódzką Akademią Futbolu, 8:0 z Borutą Zgierz, a w ćwierćfinale pokonali 2:0 po dogrywce Złoczevię Złoczew. Naszym piłkarzom gratulujemy świetnej postawy w bieżącej edycji rozgrywek pucharowych i trzymamy za nich kciuki na finiszu ligowych zmagań.

W finale Wojewódzkiego Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi, Unia Skierniewice zmierzy się z Lechią Tomaszów Mazowiecki (ten zespół wygrał w środę w drugim półfinale 2:1 z Pelikanem Łowicz).


1/2 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski / Unia Skierniewice – ŁKS II Łódź 4:2 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Kamil Sabiłło (48), 2:0 Mateusz Stępień (53), 3:0 Mateusz Magdziarz (66), 3:1 Igor Lambrecht (78), 3:2 Jakub Romanowicz (82), 4:2 Tomasz Bała (88)
  • Skład ŁKS II (wyjściowy skład): Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Igor Lambrecht, Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński, Jędrzej Zając, Vahe Mnatsakanyan, Ricardo Goncalves, Adrian Czypicki, Mikołaj Lipień, Jakub Piotrowski. Trener: Marcin Matysiak.


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny