Akademia

2. Liga: Z Radunią w samo południe | Derby w IV lidze

10.05.2024

10.05.2024

2. Liga: Z Radunią w samo południe | Derby w IV lidze

fot. Łukasz Skwiot | Cyfrasport

W 32. kolejce 2. Ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zmierzą się na stadionie Króla z Radunią Stężyca. To niedzielne spotkanie łodzian przed własną publicznością w przypadku pomyślnego wyniku może zapewnić nam grę w przyszłym sezonie na tym poziomie. Bardzo ciekawie będzie też w sobotę na boisku ośrodka Akademii ŁKS, gdzie ŁKS III Łódź zagra w IV lidze z rezerwami Widzewa.

Niedzielny mecz rezerw ŁKS będzie bardzo ważny, bo chociaż ełkaesiakom ze względów formalnych nie grozi awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a i niewiele wskazuje na to, abyśmy musieli drżeć o utrzymanie (w przypadku korzystnego wyniku ełkaesiacy zapewnią sobie utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym), po wypadku przy pracy, a tak należałoby potraktować nieudaną wyprawę do Częstochowy, cała drużyna z pewnością zechce zarówno sobie, jak i kibicom, zrekompensować sobie tamtą stratę i w pewien sposób zrehabilitować się za niepowodzenie w starciu ze Skrą.

Na stadion Króla przyjedzie czwarta obecnie drużyna 2. Ligi (dwa oczka przewagi na ŁKS II), co oznacza, że ekipa z województwa pomorskiego wciąż jest w grze o awans na zaplecze piłkarskiej elity, nie tylko zresztą w kontekście gier barażowych. Radunia, jak większość zespołów w tej lidze, gra ostatnio w kratkę (w czterech ostatnich spotkaniach podopieczni trenera Szymona Hartmana odnieśli dwa pewne zwycięstwa po 3:0 oraz… dwie porażki). W starciu z tym zespołem ełkaesiakom nie pomoże Jan Kuźma (pauzuje za kartki).

Początek spotkania 32. kolejki 2. Ligi: ŁKS II Łódź – Radunia Stężyca w niedzielę (12 maja) o godz. 12. Kibiców ŁKS-u zapraszamy na stadion Króla a tym, którzy nie będą mogli być z nami polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

Derby Łodzi w IV lidze

Mecz wagi ciężkiej już w najbliższą sobotę czeka również drugi zespół rezerw ŁKS-u. ŁKS III Łódź zmierzy się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS z drugim zespołem Widzewa Łódź, więc spotkanie zaplanowane w ramach 26. kolejki IV ligi zapowiada się bardziej niż ciekawie. Zespół trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego zajmuje 9. miejsce w tabeli, najbliższy rywal ełkaesiaków jest natomiast wiceliderem. Pierwszy gwizdek w sobotę o godz. 12.


Organizacyjnie przed meczem rezerw ŁKS-u z Radunia Stężyca

  • Mecz ŁKS II – Radunia Stężyca rozpocznie się w niedzielę (12 maja) o godz. 12 na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.
  • Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź kosztuje 20 zł (normalny) i 10 zł (kobiety, dzieci do 18. roku życia i osoby powyżej 65. roku życia) i zakupicie go za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl).
  • Do dyspozycji kibiców będzie sektor VIP.
  • Wejście na sektor VIP: dedykowanym wejściem.