2. Liga: Stomil – ŁKS II 0:1

21
20 / 08 / 2023

W 5. kolejce rozgrywek 2. Ligi piłkarze rezerw ŁKS-u pokonali na wyjeździe 1:0 Stomil Olsztyn. To już trzecie z rzędu zwycięstwo drużyny trenera Marcina Matysiaka.

Drugoligowcy też sprawili prezent Łódzkiemu Klubowi Sportowemu z okazji jego 115. urodzin. Po zwycięstwach nad Chojniczanką Chojnice i Stalą Stalowa Wola, tym razem łodzianie zgarnęli komplet punktów w starciu z finalistą ostatnich barażów o zaplecze ekstraklasy, w dodatku odnieśli premierowe w tym sezonie zwycięstwo w delegacji.

O sukcesie rezerw ŁKS-u zdecydowała sytuacja z 64. minuty, gdy w polu karnym piłkę przejął Mikołaj Lipień, zdecydował się na strzał, który lecąc w światło bramki odbił się jeszcze od jednego z zawodników Stomilu i wpadł do siatki. Zanim do tego doszło gospodarze też mieli swoje szanse. W pierwszej połowie dwukrotnie groźnie uderzał Tomasz Bała, a wcześniej Michał Kołba wygrał pojedynek z Karolem Żwirem.

Po zmianie stron więcej działo się na połowie Stomilu. Ełkaesiacy zaatakowali w tej odsłonie spotkania bardzo odważnie, co szybko przyniosło powodzenie. Co prawda najpierw trzykrotnie miejscowych uratował bramkarz Łukasz Jakubowski, jednak w 64. minucie i on był bezradny, o czym już wspomnieliśmy na początku.

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego pokonali 1:0 Stomil Olsztyn, odnosząc tym samym już trzecie zwycięstwo w 2. Lidze. W następnej serii spotkań ełkaesiacy zmierzą się na stadionie Króla z KKS-em 1925 Kalisz. Dodajmy, że w sobotę ŁKS III Łódź pokonał 3:0 Zjednoczonych Stryków w spotkaniu IV ligi po golach Alana Siwka, Kacpra Kułakowskiego i Adama Kajszczaka.

5. kolejka 2. Ligi / Stomil Olsztyn – ŁKS II Łódź 0:1 (0:0)

• Bramka: 0:1 Mikołaj Lipień (64)
  • Żółte kartki: Laskowski, Żwir, Kubáň, Wójcik (Stomil), Łabędzki (ŁKS II)
  • Sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)

• Stomil: Łukasz Jakubowski – Filip Wójcik, Igor Kośmicki, Hubert Sadowski (81, Filip Szabaciuk), Lukáš Kubáň, Radosław Tuleja (62, Michał Karlikowski), Karol Żwir, Filip Laskowski (62, Bartosz Florek), Łukasz Szramowski, Hubert Krawczun (70, Yūdai Shinonaga), Tomasz Bała (62, Piotr Kurbiel). Trener: Patryk Czubak.
  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Wiktor Kościuk, Ricardo Goncalves (77, Antoni Młynarczyk), Jan Łabędzki, Jędrzej Zając (84, Marcel Wszołek), Mikołaj Lipień (77, Jakub Pawłowski), Nelson Balongo (84, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Matysiak.