2. Liga: Rezerwy w delegacji

19 / 04 / 2024

fot. Mateusz Słodkowski | Cyfrasport

Dwa zespoły rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego w najbliższy weekend zagrają na wyjeździe. W sobotę ŁKS III Łódź czeka starcie z Wartą w Działoszynie, a dzień później drugoligowe rezerwy zmierzą się z Kotwicą w Kołobrzegu.

W niedzielę podopiecznych trenera Marcina Pogorzały czeka jedno z najtrudniejszych wyzwań rundy wiosennej, bo tym razem o drugoligowe punkty ełkaesiacy zagrają w Kołobrzegu z trzecią w tabeli Kotwicą, która nie zamierza rezygnować z walki o miejsce gwarantujące bezpośredni awans na zapleczu elity. Zespół z północy kraju w tym roku spisywał się poniżej oczekiwań kibiców, więc w klubie zdecydowano się na zmianę na stanowisku pierwszego szkoleniowca, stawiając na trenera Ryszarda Tarasiewicza (był trenerem ŁKS-u w 2011 roku).

Pod wodzą doświadczonego szkoleniowca Kotwica pokonała w ubiegły weekend Wisłę Puławy (3:1), a teraz ostrzy sobie zęby na rywalizację z piątym w tabeli ŁKS II Łódź. I nic dziwnego, w końcu w tym sezonie 2. Ligi każdy punkt, o czym wielokrotnie wspominaliśmy, jest na wagę złota, dość powiedzieć, że aż cztery drużyny (w tym łodzianie) mają na koncie 40 punktów, a różnica pomiędzy trzecią a dziewiątą lokatą w tabeli wynosi obecnie trzy oczka.

Początek spotkania 29. kolejki 2. Ligi: Kotwica Kołobrzeg – ŁKS II Łódź w piątek (21 kwietnia) o godz. 14. Kibicom ŁKS-u polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

ŁKS III Łódź w Działoszynie

Dzień wcześniej czyli w sobotę 20 kwietnia na boisko wybiegną piłkarze ŁKS III Łódź. Podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego też zagrają na wyjeździe. Formę naszego zespołu sprawdzi jedenasta w tabeli IV ligi Warta Działoszyn. Początek o godz. 17.