Akademia

2. Liga: Rezerwy Lecha na stadionie Króla

15.04.2024

15.04.2024

2. Liga: Rezerwy Lecha na stadionie Króla

fot. Radosław Jóźwiak | Cyfrasport

W poniedziałek na stadionie Króla rezerwy ŁKS-u zmierzą się z drugą drużyną Lecha Poznań. Początek spotkania zaplanowanego w ramach 28. kolejki 2. Ligi o godz. 18.15.

Zanim w niedzielę 21 kwietnia na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy zmierzą się pierwsze drużyny ŁKS-u i Lecha Poznań, sześć dni wcześniej w tym samym miejscu dojdzie do starcia rezerw ekstraklasowych zespołów, które również zapowiada się interesująco z wielu względów, więc z pewnością warto spędzić poniedziałkowy wieczór oglądając w akcji zespoły trenerów Marcina Pogorzały i Artura Węska.

Druga drużyna „Kolejorza” składa się przede wszystkim z młodych zawodników, rozwijających swoje umiejętności w akademii piłkarskiej tego klubu, zresztą jednej z najlepszych w kraju. I chociaż rezerwy Lecha są zagrożone spadkiem do trzeciej ligi (obecnie ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli z trzema oczkami przewagi na strefą spadkową), w Łodzi z pewnością zechcą sprawić niespodziankę, więc ełkaesiacy (jesienią okazali się lepsi o trzy gole) powinni mieć się na baczności.

Ełkaesiacy od początku roku flirtują ze strefą barażową, a to znajdując się tuż pod kreską, a to wskakując – tak jak teraz – do grona najlepszych sześciu drużyn 2. Ligi (w czym pomogło ostatnie, pewne zwycięstwo 3:1 nad Olimpią w Elblągu). W poniedziałek trener Marcin Pogorzała powinien mieć do dyspozycji większość zawodników, żaden z naszych piłkarzy nie musi też pauzować za kartki.

Początek spotkania 28. kolejki 2. Ligi: ŁKS II Łódź – Lech II Poznań w poniedziałek (15 kwietnia) o godz. 18.15. Kibicom ŁKS-u, którzy nie będą mogli być z nami polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

ŁKS III grał w Kleszczowie

Wcześniej, bo już w piątek ŁKS III Łódź rozegrał mecz 22. kolejki IV ligi, w którym podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego przegrali na wyjeździe 1:2 z Omegą Kleszczów.


Organizacyjnie przed meczem rezerw ŁKS-u z Lechem II Poznań

  • Mecz ŁKS II – Lech II Poznań rozpocznie się w poniedziałek (15 kwietnia) o godz. 18.15 na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.
  • Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź kosztuje 20 zł (normalny) i 10 zł (kobiety, dzieci do 18. roku życia i osoby powyżej 65. roku życia) i zakupicie go za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl).
  • Do dyspozycji kibiców będzie sektor VIP.
  • Wejście na sektor VIP: dedykowanym wejściem.