Aktualności

2. Liga: ŁKS II – Radunia 2:2

1
12 / 05 / 2024

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

32. kolejce rozgrywek 2. Ligi ŁKS II Łódź zremisował 2:2 z Radunią Stężyca. Bramki dla ełkaesiaków zdobyli Mateusz Bąkowicz z rzutu karnego i Yuya Kamon.

Podopieczni trenera Marcina Pogorzały (tym razem na ławce trenerskiej zastąpił go Daniel Figa) bardzo dobrze rozpoczęli niedzielne zawody z czwartą obecnie drużyną 2. Ligi. Łodzianie w zasadzie nie pozwalali gościom na wyściubienie nosa poza własną połowę, opanowali środek pola i raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Adriana Odyjewskiego. Na początku spotkania Oliwierowi Sławińskiemu, Adrienowi Louveau i Maciejowi Śliwie jeszcze się nie udało, bo w tych przypadkach zabrakło nieco precyzji, ale w 21. minucie dopięliśmy swego.

Ełkaesiacy otworzyli wynik po uderzeniu Mateusza Bąkowicza z rzutu karnego, podyktowanym przez arbitra za faul golkipera przyjezdnych na Artemijusie Tutyškinasie. Dopiero po golu dla gospodarzy gra wyraźnie się wyrównała, a w ostatnim kwadransie do głosu doszedł zespół trenera Szymona Hartmana. Łukasz Bomba w dobrym stylu obronił kąśliwy strzał Wojciecha Zielińskiego, a w kilku innych sytuacjach bramkarzowi pomogli defensorzy, więc na przerwę schodziliśmy ze skromnym, ale zasłużonym prowadzeniem.

Po zmianie stron łodzianie próbowali przejąć inicjatywę i przez moment nawet operowali piłką częściej od rywala, jednak potem znów śmielej zaatakowali przyjezdni. Bliscy szczęścia byli już w 51. minucie, gdy po szybkim kontrataku i rajdzie lewym skrzydłem Mateji Mrsicia przed kapitalną szansą na wyrównanie stanął Jakub Kwiatkowski, ale mając przed sobą jedynie bramkarza fatalnie spudłował z kilku metrów. Chwilę po tym na tablicy wyników widniał remis, bo przez szyki obronne ełkaesiaków przedarł się Mateusz Kuzimski i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Niedługo po tym na boisku pojawili się Yuya Kamon oraz Alan Siwek. W 67. minucie ten ostatni mógł się wpisać na listę strzelców. Zabrakło kilkudziesięciu centymetrów by sięgnąć futbolówkę nogą po podaniu wzdłuż linii bramkowej Mateusza Książka (na uwagę tutaj zasługuje dynamiczne wejście w pole karne młodego defensora).

W końcówce spotkania szalę zwycięstwa na swoją stronę najpierw przechylili goście, bo chociaż w 81. minucie jeszcze się nam upiekło (Łukasz Bomba obronił strzał głową Mateusz Kuzimski), kolejna akcja Raduni, dośrodkowanie na naszą szesnastkę, nieporozumienie bramkarza z Adrienem Louveau i celny strzał Roko Kurtovicia postawiły nas w bardzo trudnej sytuacji. Szczęście w nieszczęściu ełkaesiacy odpowiedzieli błyskawicznie – po dośrodkowaniu piłki Mateusza Bąkowicza na pole karne pięknym strzałem głową popisał się Yuya Kamon i dzięki bramce Japończyka uratowaliśmy w niedzielę cenny punkt.

W następnej serii spotkań łodzianie zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin, natomiast bieżący sezon zakończą domowym starciem z GKS-em Jastrzębie.


32. kolejka 2. Ligi | ŁKS II Łódź – Radunia Stężyca 2:2 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Mateusz Bąkowicz (21 – kar.), 1:1 Mateusz Kuzimski (58), 1:2 Roko Kurtović (84), 2:2 Yuya Kamon (86)
  • Żółte kartki: Bąkowicz (ŁKS II), Kurtović, Odyjewski, Zwoźny, Kasprzak (Radunia)
  • Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)

Składy:

  • ŁKS II: Łukasz Bomba – Mateusz Bąkowicz, Adrien Louveau, Artemijus Tutyškinas, Mateusz Książek, Jędrzej Zając (85, Lamine Coulibaly), Thiago Ceijas (64, Yuya Kamon), Jan Łabędzki (46, Ricardo Goncalves), Aleksander Iwańczyk (76, Jakub Pawłowski), Maciej Śliwa, Oliwier Sławiński (64, Alan Siwek). Trener: Daniel Figa.
  • Radunia: Adrian Odyjewski – Hubert Zwoźny (90, Aleksander Reclaw), Tomasz Dejewski, Roko Kurtović, Jonatan Straus, Jakub Kwiatkowski, Wojciech Zieliński (46, Łukasz Bogusławski), Bartłomiej Kasprzak (90, Grzegorz Gulczyński), Wojciech Łuczak (83, Michał Biskup), Matej Mršić (90, Patryk Mularczyk), Mateusz Kuzimski. Trener: Szymon Hartman.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny