Akademia

2. Liga: Starcie drużyn na wznoszącej | ŁKS III też u siebie

26.04.2024

26.04.2024

2. Liga: Starcie drużyn na wznoszącej | ŁKS III też u siebie

fot. Radosław Jóźwiak | Cyfrasport

Czas na kolejny poniedziałkowy wieczór z 2. Ligą na stadionie Króla. W ten najbliższy rezerwy ŁKS-u zmierzą się z Olimpią Grudziądz. Oba zespoły spisują się ostatnio świetnie, więc warto zobaczyć to na żywo (początek o godz. 18). Dodajmy, że już w sobotę i też u siebie ŁKS III zagra ze Startem Brzeziny.

Matematyka w tym przypadku nie kłamie. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Pogorzałę jest czwartym najlepiej punktującym drugoligowcem w 2024 roku i to właśnie – czwarte miejsce – zajmuje w tabeli po rozegraniu już dwudziestu dziewięciu spotkań. To godne podkreślenia tym bardziej, że w tym sezonie na trzecim poziomie rozgrywkowym rywalizacja jest niezwykle zacięta, czego swego rodzaju symbolem niech będzie różnica dzieląca strefę barażową od strefy spadkowej, wynosząca obecnie zaledwie dziewięć punktów.

Rezerwy ŁKS-u radzą sobie w całym tym drugoligowym galimatiasie doskonale. W trzech ostatnich kolejkach łodzianie zgarnęli aż siedem punktów, odnosząc m.in. bardzo cenne, wyjazdowe zwycięstwo nad Kotwicą Kołobrzeg (1:0 po pięknym golu Macieja Śliwy). Z kolei teraz ełkaesiacy zmierzą się na stadionie Króla z Olimpią Grudziądz, która otwiera strefę spadkową (14. miejsce w tabeli), lecz ze względu na niewielkie różnice punktową piłkarze trenera Mariusza Pawlaka wcale nie stoją na straconej pozycji, zresztą ostatnio też spisują się znakomicie, są niepokonani od 10 marca, a w poprzednich sześciu kolejkach zdobyli aż 12 punktów (3 zwycięstwa i 3 remisy), co jak na zespół zamieszany w walkę o utrzymanie jest wynikiem imponującym.

Przypominamy, że w rundzie jesiennej w Grudziądzu drużyny podzieliły się punktami (1:1), a jedyną bramkę dla łodzian w tamtym spotkaniu zdobył Jan Kuźma. W poniedziałek trener Marcin Pogorzała powinien mieć do dyspozycji większość zawodników, żaden z naszych piłkarzy nie musi też pauzować za kartki.

Początek spotkania 30. kolejki 2. Ligi: ŁKS II Łódź – Olimpia Grudziądz w poniedziałek (29 kwietnia) o godz. 18. Kibicom ŁKS-u, którzy nie będą mogli być z nami polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

ŁKS III u siebie ze Startem Brzeziny

Już w sobotę 27 kwietnia ŁKS III Łódź zmierzy się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS ze Startem Brzeziny w ramach 24. kolejki IV ligi. Zespół trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego zajmuje 8. miejsce w tabeli, najbliższy rywal ełkaesiaków traci do naszego zespołu tylko trzy oczka, więc tutaj też zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja. Pierwszy gwizdek o godz. 12, wstęp bezpłatny.


Organizacyjnie przed meczem rezerw ŁKS-u z Olimpią Grudziądz

  • Mecz ŁKS II – Olimpia Grudziądz rozpocznie się w poniedziałek (29 kwietnia) o godz. 18 na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.
  • Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź kosztuje 20 zł (normalny) i 10 zł (kobiety, dzieci do 18. roku życia i osoby powyżej 65. roku życia) i zakupicie go za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl).
  • Do dyspozycji kibiców będzie sektor VIP.
  • Wejście na sektor VIP: dedykowanym wejściem.