Akademia

2. Liga: Kotwica – ŁKS II 0:1

21.04.2024

21.04.2024

2. Liga: Kotwica – ŁKS II 0:1

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

Kołobrzeg zdobyty! W 29. kolejce 2. Ligi piłkarze ŁKS II Łódź pokonali na wyjeździe 1:0 Kotwicę. Zwycięską bramkę w starciu z kandydatem do awansu zdobył przed przerwą Maciej Śliwa.

Pierwsze dwa kwadranse bardzo ciekawie zapowiadających się zawodów w Kołobrzegu, gdzie w niedzielę piąty w tabeli ŁKS II Łódź zmierzył się z walczącą o bezpośredni awans do pierwszej ligi Kotwicą (trzecia lokata przed 29. kolejką), upłynęły pod znakiem twardej ligowej walki. Raz do ataku ruszali gospodarze (od niedawna pod wodzą znanego z pracy m.in. też w ŁKS-ie trenera Ryszarda Tarasiewicza), raz inicjatywę przejmowali łodzianie, chociaż i jednym, i drugim brakowało w decydujących momentach dokładności przez co próby te rozbijały o szczelny mur tworzony przez defensywę.

I tak sprawy miały się do 30 minuty, gdy po akcji Mateusza Bąkowicza piłka trafiła do znajdującego się w szesnastce Alana Siwka (kolejny raz w wyjściowej jedenastce). Młody napastnik odegrał ją natychmiast do Macieja Śliwy, a ten ładnym i co najważniejsze skutecznym uderzeniem z powietrza nie dał szans Markowi Koziołowi, golkiperowi Kotwicy, na skuteczną interwencję. Podopieczni trenera Marcina Pogorzały, zgodnie z zapowiedziami szkoleniowca, grali bez kompleksów – bardzo zdecydowanie i twardo w defensywie, a przy tym, co udowodniła wspomniana 30. minuta, także z pomysłem w ataku.

Fot. Mateusz Słodkowski | Cyfrasport

Dopiero w końcówce pierwszej połowy do głosu doszli miejscowi i trzeba przyznać, że kilkukrotnie zrobiło się gorąco pod naszą bramką, ale przy strzale Olafa Nowaka, tak jak w kilku innych sytuacjach, na wysokości zadania stanęli bramkarz Tomasz Kucharski i jego koledzy z obrony, sprawiając tym samym, że w lepszych nastrojach do szatni schodzili przyjezdni. Co ważne, po zmianie stron ŁKS zdołał oddalić zagrożenie od własnej bramki i ciekawiej w tym pierwszym fragmencie drugiej połowy było po drugiej stronie boiska, a to za sprawą m.in. strzału Ricardo Goncalvesa, niezłych dwóch akcji Aleksandra Iwańczyka i ofensywnych wejść Mateusza Bąkowicza.

Gospodarze zaatakowali z animuszem w ostatnim kwadransie (chwilę przed tym bliski szczęścia był ponownie Maciej Śliwa, którego uderzenie próbował poprawić wślizgiem zamykający akcje Łukasz Dynel), kilkukrotnie dobrze interweniował bardzo skoncentrowany na linii bramkowej Tomasz Kucharski, a i ofiarnie grająca defensywa nie dała się zaskoczyć, dzięki czemu zespół trenera Marcina Pogorzała wywiózł z boiska kandydata do awansu komplet punktów, a to sukces przecież niemały.

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego pokonali na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 1:0 i awansowali na czwarte miejsce w tabeli 2. Ligi. W następnej serii spotkań łodzianie zmierzą się na stadionie Króla z Olimpią Grudziądz.


29. kolejka 2. Ligi | Kotwica Kołobrzeg – ŁKS II Łódź 0:1 (0:1)

  • Bramka: 0:1 Maciej Śliwa (30)
  • Żółte kartki: Murawski (Kotwica), Letniowski, Dynel (ŁKS II)
  • Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)

Składy:

  • Kotwica: Marek Kozioł – Michał Kozajda, Piotr Witasik, Tomasz Wełna, Cezary Polak, Patryk Pytlewski (74, Marcel Bykowski), Filipe Oliveira (84, Michał Cywiński), Sebastian Murawski (46, Kamil Kort), Aron Stasiak (69, Filip Kozłowski), Olaf Nowak (69, Tomasz Kaczmarek), Jonathan Junior. Trener: Ryszard Tarasiewicz.
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Artemijus Tutyskinas, Jędrzej Zając, Maciej Śliwa (83, Adam Marciniak), Jan Kuźma, Jakub Letniowski (63, Łukasz Dynel), Jan Łabędzki (76, Mikołaj Lipień), Ricardo Goncalves (76, Yuya Kamon), Alan Siwek (46, Aleksander Iwańczyk). Trener: Marcin Pogorzała.